W Rzeszowie bez niespodzianki

17 mar 2018, 16:15

W ramach 26. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów podejmowała Łuczniczkę Bydgoszcz. Podopiecznym Jakuba Bednaruka nie udało się sprawić niespodzianki i miejscowi mogli cieszyć się ze zdobycia pełnej puli punktów.

Rzeszowianie od samego początku spotkania mieli kontrolę nad grą (5:3). Bydgoszczanie kilka razy byli blisko wyrównania (6:5), jednak podopieczni Andrzeja Kowala za każdym razem znajdowali sposób, aby “uciec” swoim rywalom (13:9). Z czasem dystans pomiędzy zespołami rósł (17:11). Gdy partia zbliżała się do końca przyjezdni zerwali się do ataku i odrobili straty (21:19). Sytuacja stała się nerwowa, a rzeszowianie byli wyraźnie zdezorientowani Przy stanie 23:21 Andrzej Kowal poprosił o czas. Przerwa musiała zmobilizować Resovię, Aleksander Śliwka szybko zakończył seta atakiem po bloku (25:22).

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie rzeszowianie szybko zdobyli przewagę nad rywalami (5:3). Bydgoszczanie mieli ogromny problem z dogonieniem rywali (8:4). Miejscowi bez problemów utrzymywali czteropunktowy dystans (13:9). Wydawało się, że dla podopiecznych Jakuba Bednaruka była to przepaść nie do pokonania. Rzeszowianie zdecydowanie lepiej radzili sobie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (18:14). Resovia bez żadnych problemów triumfowała i w drugiej partii, wygrywając 25:20.

Od samego początku trzeciego seta walka była wyrównana (5:5). Dziesięciominutowa przerwa zdecydowanie dobrze wpłynęła na przyjezdnych (10:10). Rzeszowianie natychmiast zareagowali i wyrwali się na prowadzenie (15:12). Nie mogli pocieszyć się nim za długo, bo bydgoszczanom udało się doprowadzić do remisu (17:17). Rozpoczęła się gra punkt za punkt (21:21). Końcówka zapowiadała się emocjonująco, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać (24:24). Jednak to rzeszowianie zachowali więcej zimnej krwi i mogli cieszyć się z wygranej partii 26:24.

Asseco Resovia Rzeszów – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:20, 26:24)

MVP: Aleksander Śliwka

Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski, Tichacek, Depowski, Jarosz, Krastins, Rossard, Schops, Śliwka, Perłowski, Chinenyeze, Dryja, Rusek, Masłowski

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Rohnka, Goas, Jurkiewicz, Gryc, Szalacha, Batagim, Filipiak, Gorchaniuk, Sieńko, Bieńkowski, Sacharewicz, Akala, A. Kowalski, W. Kowalski.