Sampdoria gromi w sparingu. Świetny występ Kownackiego!

18 sty 2018, 19:42

Włoska Sampdoria rozgromiła dziś w towarzyskim spotkaniu dużo niżej notowaną Ligornę aż 7:0. Pięć bramek dla drużyny z Genui wypracował młodziutki, polski napastnik- Dawid Kownacki.

W drużynie prowadzonej przez Marco Giampaolo gra aż trzech Polaków. Poza wspomnianym Kownackim, barwy Sampdorii przywdziewają również Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Wszyscy trzej panowie spotkali się niegdyś w poznańskim Lechu, którego wszyscy są wychowankami. O ile Linetty i Kownacki przygodę przy Bułgarskiej mogą wspominać bardzo dobrze, to dla Bereszyńskiego raczej wygląda to trochę inaczej. “Bereś” w 2013 roku przeszedł bowiem do warszawskiej Legii.

Teraz jednak całe trio gra na Stadio Luigi Ferraris. Najbardziej zadziwia ostatnimi czasy Kownacki. Chłopak, który jest jeszcze przed 21. urodzinami, w Genui jest dopiero od minionego lata, ale każdy zdążył sobie już zdać sprawę z potencjału jaki w nim drzemie. Urodzony w Gorzowie Wielkopolskim napastnik potrzebuje najmniej minut na gola spośród wszystkich zawodników Serie A. Trener daje mu niemal zawsze tylko ostatnie minuty meczu, a ten i tak zdąży trafić do siatki (licząc wszystkie rozgrywki, potrzebuje tylko 43 minuty na jednego gola).

Właśnie dziś Kownacki po raz kolejny dał o sobie znać. W sparingu Sampdorii przeciwko Ligornie (7:0) zdobył hat-tricka i zaliczył dwie asysty (w 45 minut!). Trener postanowił wystawić dwie różne jedenastki, więc szansę dostali również Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński.

Sampdoria 7 – 0 Ligorna

Gole: 3′, 5′ Kownacki, 12′ Caprari, 28′ Kownacki, 30′ Caprari, 35′ Barreto, 43′ Alvarez.

Sampdoria w pierwszej połowie: Viviano; Bereszynski, Silvestre, Regini, Strinic; Praet, Torreira, Linetty; Ramírez; Zapata, Quagliarella.

Sampdoria w drugiej połowie: Puggioni; Dodô, Andersen, Ferrari, Murru; Barreto, Capezzi, Verre; Alvarez; Kownacki, Caprari.

Ligorna w pierwszej połowie: Fenderico; Capotos, Gallotti, Dall’Osso, Zunino; Serinelli, Lembo, Panepinto, Pasciuti; Chiarabini, Valenti.

Ligorna w drugiej połowie: Viola, Gilardi, Clematis, Cantatore, Oneto, Moresco, Cavallone, Masella, Vassallo, Dapelo, Botteghin, Scaccianoce, Cioce.