Sampdoria pokonuje giganta i awansuje w tabeli ligowej

24 wrz 2017, 14:51

Piłkarze Sampdorii Genua pokonali przed własną publicznością AC Milan 2-0 po bramkach Duvana Zapaty oraz Ricardo Alvareza i tym samym po pięciu rozegranych spotkaniach mają na koncie 11 oczek.

Sampdoria Genua bardzo dobrze rozpoczęła ten sezon. Myślę, że ich fani nie mają podstaw do narzekania, a dzisiejsze zwycięstwo tylko w tym utwierdza. Gospodarze nie byli wcale drużyną gorszą, a dwa ciosy zadali w drugiej połowie meczu. W 72. minucie piłkę w siatce gości umieścił Duvan Zapata, który wykorzystał w polu karnym indywidualny błąd stopera Milanu – Crisitana Zapaty. Kropkę nad ,,i” w doliczonym czasie gry postawił Ricardo Alvarez. Argentyńczyk precyzyjnym strzałem po długim rogu nie dał szans Donnarummie. Był to pierwszy gol byłego piłkarza m.in. Interu Mediolan w tym sezonie.

Bartosz Bereszyński rozegrał pełne 90 minut, zaś Karol Linetty oraz Dawid Kowanacki przesiedzieli cały mecz na ławce rezerwowych (wszyscy Sampdoria). Sampdoria jak już zostało wspomniane zgromadziła 11 oczek w pięciu meczach, zaś AC Milan po sześciu spotkaniach ma tylko jeden punkt więcej od ,,Sampy”.

Sampdoria Genua – AC Milan 2:0 (0:0)

1:0 Zapata 72′

2:0 Alvarez 90+1′