Saneczkarstwo: Polska sztafeta na 8. miejscu w Oberhofie

14 sty 2018, 14:28

Polska sztafeta w składzie Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata. Bezkonkurencyjni na torze w Oberhofie byli reprezentanci Niemiec.

Biało-czerwoni uzyskali łączny czas 2:22.377 i do zwycięzców dzisiejszych zawodów stracili 1,425 s. Dzięki ósmej lokacie w dzisiejszych zawodach nasza sztafeta awansowała o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i obecnie plasuje się na 10. pozycji.

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniosła sztafeta niemiecka – 2:20.952. Gospodarze wystartowali w składzie: Dajana Eitberger, Felix Loch i dwójka Toni Eggert i Sascha Benecken. Drugie miejsce ze stratą 0,704 s. zajęli reprezentanci Łotwy. Na trzeciej pozycji uplasowali się reprezentanci Austrii, którzy do niemieckiej sztafety stracili 0,754 s.

Kolejne i zarazem ostatnie zmagania o punkty Pucharu Świata w rywalizacji sztafet zaplanowano na 28 stycznie w Siguldzie.