Saneczkarstwo: Zwycięstwo Geisenberger w Altenbergu. Wojtuściszyn na 20. miejscu

3 gru 2017, 12:58

Natalia Wotuściszyn zajęła 20. miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. Zwyciężyła reprezentantka Niemiec Natalie Geisenberger, dla której jest to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Polka w pierwszym ślizgu uzyskała czas 52.997 s. i po pierwszej części rywalizacji zajmowała 19. pozycję. W drugim przejeździe Wojtuściszyn poprawiła swój wynik. Reprezentantka Polski zanotowała szesnasty rezultat – 52.901s. Niestety pomimo poprawy swojego czasu, Polka spadła o jedną pozycję i ostatecznie zakończyła rywalizację na 20. miejscu z łącznym czasem – 1:45.898.

W dzisiejszych zawodach bezkonkurencyjna była Natalie Geisneberger – 1:44.241. Niemka uzyskała najlepsze rezultaty w obu ślizgach. Dodatkowo w drugiej próbie poprawiła rekord toru w Altenbergu, który od dziś wynosi 52.036 s. Pozostałe miejsce na podium zajęły także reprezentantki Niemiec. Drugą pozycję ze stratą 0,157 s. do zwyciężczyni zajęła Tatjana Huefner. Natomiast podium uzupełniła Dajana Eitberger, która do Geisenberger straciła 0,492 s.