Sensacyjna wygrana Wisły Kraków z wielkim AS Monaco!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:19
7 lip 2018, 19:58

Wisła Kraków sensacyjnie pokonała AS Monaco po rzutach karnych i zdobyła Puchar Henryka Reymana. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Prowadzenie niespodziewanie już w 6. minucie objęła “Biała Gwiazda”. Dośrodkowanie Patryka Małeckiego wykorzystał Rafał Pietrzak.

Wicemistrzowie Francji wyrównali dopiero w drugiej połowie. W 60. minucie młodego Mateusza Lisa pokonał Wilson Isidor ustalając tym samym wynik spotkania.

O tym kto sięgnie po Puchar Henryka Reymana musiały więc zdecydować rzuty karne. Do ostatniej serii obie ekipy były bezbłędne jak koniec końców więcej zimnej krwi zachowali krakowianie. W ostatniej serii na 5:4 strzelił Kacper Laskoś, a po chwili w poprzeczkę trafił Almamy Touré i to Wisła może cieszyć się ze zwycięstw.

Wisła Kraków 1-1 AS Monaco FC k. 5:4