Serie A: Kolejne czyste konto Skorupskiego, 90 minut Cionka

22 sty 2017, 16:57

Palermo z Thiago Cionkiem w składzie uległo Interowi Mediolan 0:1, a Empoli z Łukaszem Skorupskim okazało minimalnie się lepsze od Udinese. Polski bramkarz zanotował kolejne czyste konto.

Mediolańczycy nie przegrali z Palermo od 2013 roku i to oni byli faworytami spotkania. Pierwsza połowa była jednak bardzo wyrównana, zdominowana przez walkę w środku pola. Najlepszą okazję na wyjście na prowadzenie miał Icardi, ale jego dobitka po potężnym strzale z dystansu przeleciała nad poprzeczką. Inter wyszedł na prowadzenie w drugiej połowie. W 65. minucie Joao Mario wykorzystał podanie Candrevy i z pięciu metrów pokonał Posaveca. Całe spotkanie w barwach Palermo rozegrał polski obrońca, Thiago Cionek.

Palermo – Inter Mediolan 0:1 (0:0)
65′ Joao Mario

W pierwszej połowie na Stadio Carlo Castellani nie padły bramki. Oba zespoły miały świetne okazje, ale w decydujących momentach brakowało wykończenia. Najgroźniejszą sytuację sprokurował Jankto, ale jego strzał z woleja znakomicie obronił Skorupski. Empoli strzeliło jedynego gola na wagę zwycięstwa w końcowej fazie meczu. W 82. minucie Levan Mchedlidze mocnym strzałem głową pokonał Kamezisa i obok Skorupskiego był bohaterem gospodarzy.

Empoli – Udinese 1:0 (0:0)