Serie B: Palermo wygrywa. Grało trzech Polaków

16 gru 2017, 19:46

Kolejne trzy punkty w Serie B zainkasowało dziś US Palermo. Lider zaplecza włoskiej Ekstraklasy pokonał Ternanę 1:0 po bramce Risopliego z 2. minuty meczu.

Pełne spotkanie w sycylijskiej drużynie rozegrał Thiago Cionek. Dla polskiego defensora to już 13 występ w pierwszym składzie Palermo. Reprezentant Polski jest jednym z podstawowych piłkarzy swojej drużyny i nie ma problemów z regularną grą. Trochę inaczej wygląda sytuacja pozostałych trzech Polaków, którzy grają w drużynie prowadzonej przez Bruno Tedino.

Paweł Dawidowicz, Radosław Murawski oraz Przemysław Szymiński, którzy do Palermo przyszli latem tego roku, również grają coraz częściej. Dwóch pierwszych weszło dziś na murawę, ale obaj nie zagrali zbyt długo. Murawski w 75. minucie zmienił Igora Coronado, który kilkanaście minut wcześniej zmarnował rzut karny. Były piłkarz Piasta Gliwice gra regularnie i zaliczył już 18 występów w tym sezonie, dwukrotnie trafiając do bramki. W końcówce wszedł jeszcze Paweł Dawidowicz, ale nie dostał od trenera zbyt wiele czasu. Były zawodnik gdańskiej Lechii dopiero w 88. minucie zmienił Eddy’ego Gnahorę. Urodzony w Olsztynie 22- latek w obecnym sezonie zagrał w 8 meczach. Na boisku przebywał jednak tylko przez 580 minut.

W spotkaniu z Ternaną nie obejrzeliśmy za to Przemysława Szymińskiego. 23- latek nie ma jednak o co się martwić, bo regularnie pojawia się na boisku. W tej rundzie zagrał już łącznie w 13 spotkaniach, w każdym wybiegając w pierwszej jedenastce.

Palermo-Ternana 1-0

PALERMO: Posavec;  Cionek , Struna , Bellusci ; Rispoli (kap.) , Gnahoré  (Dawidowicz 88’), Jajalo, Coronado (Murawski 75’), Aleesami; Trajkovski; La Gumina (Embalo 80).

TERNANA: Plizzari; Valjent,  Gasparetto (vitiello 10’), Signorini (Favilli 10’); Tiscione, Paolucci, Defendi (cap.), Zanon; Tremolada, Carretta, Finotto.

Sędzia: Daniele Martinelli.
Bramka: Rispoli 2’.