Siatkarki z Dąbrowy Górniczej coraz bliżej Ligi Mistrzyń

15 lis 2016, 23:26

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał pierwsze spotkanie dwumeczu w Prostejovie z miejscowym klubem Agel Prostejov 3:1. To zwycięstwo przybliża dąbrowianki do awansu do Ligi Mistrzyń.

Dąbrowianki nie weszły najlepiej w mecz. Pierwszy set przegrały z bardzo dużą stratą punktową – 25:13! W pozostałych partiach role całkowicie się odwróciły i to zawodniczki MKS-u wyraźnie dominowały. Były lepsze w każdym elemencie, dzięki czemu mogły wygrać dwie kolejne partia 19:25. Czwarty set był jedynie formalnością, gospodyniom nie udało się odwrócić losów spotkania i musiały uznać wyższość rywalek 17:25.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w Dąbrowie Górniczej, 19 listopada o godzinie 17:00.

Agel Prostejov – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3(25:13, 19:25, 19:25, 17:25)

MVP: Helena Horka

Agel Prostejov: Herelowa, Basa, Frigo, Hindriksen, Weihenmaier-Emonts, Matienzo, Kovarova, Rodrigues, Gambova, Trnkova, Tinklova.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Hood, Ganszczyk, Kaliszuk, Sobolska, Castiglione, Lemańczyk, Miros, Paszek, Weiss.