Siatkarze Indykpolu triumfują u siebie!

18 mar 2018, 17:09

W hali w Olsztynie mogliśmy obserwować spotkanie pomiędzy ekipą Indykpolu AZS Olsztyn i Cerradu Czarnych Radom. Mecz zakończył się w trzech partiach, pewną wygraną gospodarzy.

Spotkanie obie ekipy rozpoczęły dość wyrównaną grą, jednak po dwóch dobrych zagrywkach Kwasowskiego to goście uzyskali trzy oczka przewagi (8:11). Gospodarze próbowali dość długo odrobić starty i w końcówce seta dogonili rywali i doprowadzili do remisu (21:21). Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się po walce na przewagi. Ostatni punkt zdobył Hadrava blokując Fornala (27:25).

Drugą partię skuteczniej otworzyli przyjezdni, wynik był bardzo podobny jak w pierwszym secie (7:10). Gospodarze bardzo szybko zerwali się do walki i doprowadzili do remisu (12:12). Potem obie grały punkt za punkt. W końcówce odsłony na trzy oczka odskoczyli siatkarze z Olsztyna (23:20). To pozwoliło im na pewną wygraną oraz objęcie prowadzenia w całym spotkaniu 2:0.

Trzeci set tym razem lepiej rozpoczęli gospodarze, szybko uzyskali trzy oczka przewagi nad rywalami (11:8). To pozwoliło siatkarzom Indykpolu na prowadzenie pewnej i skutecznej gry oraz budowaniu większej przewagi (18:13). Do końca odsłony zawodnicy z Olszytna nie pozwolili na na odrobienie choćby części start i zbliżeniu się do siebie. Gospodarze zwyciężyli pewnie (25:20) i mogli zapisać trzy oczka na swoim koncie po tym spotkaniu.

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 3:0 (27:25, 25:22, 25:20)

MVP: Jan Hadrava

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Woicki, Rousseaux, Żurek oraz Pliński i Kańczok

Cerrad Czarni Radom: Ostrowski, Vincić, Żaliński, Huber, Fornal, Kwasowski, Watten oraz Wasilewski, Teriomienko, Zioborwski i Rybicki