Skra Bełchatów potwierdza transfer Jakuba Kochanowskiego

10 maj 2018, 18:02

Złoty medalista Mistrzostw Świata juniorów i najlepszy zawodnik tego turnieju Jakub Kochanowski siatkarzem PGE Skry Bełchatów. Utalentowany środkowy związał się z bełchatowskim klubem dwuletnim kontraktem.

Kochanowski to środkowy złotego pokolenia 1997. Z reprezentacją Polski kadetów i juniorów, prowadzoną przez Sebastiana Pawlika zdobył wszystko, co było do zdobycia. Jest złotym medalistą Mistrzostw Europy i Świata kadetów oraz juniorów. Na ostatnim turnieju w tej kategorii wiekowej został wyróżniony nagrodą dla najbardziej wartościowego gracza turnieju.

W dwóch poprzednich sezonach występował w Indykpolu AZS Olsztyn, z którym w tym roku zakończył rywalizację tuż za podium PlusLigi. Indywidualnie wypadł jeszcze lepiej, zdobywając 449 punktów (303 atakiem, 100 blokiem, 46 zagrywką). Zajął również 1 miejsce w rankingu środkowych.  Kolejne punkty zdobędzie już dla PGE Skry.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł występować w PGE Skrze. Postaram się dać od siebie jak najwięcej. Wiem, że będę musiał zastąpić Srećko Lisinaca i podejrzewam, że w sercach kibiców nawet nie będę tego blisko, ale mam nadzieję, że na boisku zespół nie straci na jakości – mówi nowy środkowy PGE Skry.