Skuteczna do bólu Wisła nie daje szans Jagiellonii. Białostoczanie oddalają się od lidera

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:18
25 lut 2017, 22:16

Wisła Kraków pewnie pokonała u siebie Jagiellonię Białystok 3:1 (2:0). Biała Gwiazda świetnie radzi sobie przy Reymonta, gdzie strzeliła w tym roku już pięć bramek.

Trener Michał Probierz nie mógł skorzystać z usług Przemysława Frankowskiego, który złapał kontuzję. Jego miejsce w pierwszym składzie zajął Arvydas Novikovas. Z kolei Kiko Ramirez nie zmienił żadnego zawodnika w porównaniu do zeszłotygodniowego spotkania ze Śląskiem Wrocław przegranego 0:1.

Jagiellonia mogła wyjść na prowadzenie już w czwartej minucie. Vassiljev zagrał ze skrzydła w pole karne, gdzie goście wymienili kilka podań. Ostatecznie na strzał zdecydował się Guti, ale próba obrońcy minęła słupek bramki rywali o kilka centymetrów. Mimo dobrego początku gości to Wisła pierwsza wyszła na prowadzenie. W 21. minucie Petar Brlek prostopadłym podaniem świetnie obsłużył Pawła Brożka, który lekkim strzałem po ziemi pokonał Kelemena. Nie minął kwadrans, a było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę sprzed pola karnego przejął Patryk Małecki i pięknym technicznym uderzeniem pokonał Kelemena. Z kolei bramkarz stojący po drugiej stronie boiska, Łukasz Załuska przez 45 minut był praktycznie bezrobotny.

Po przerwie Biała Gwiazda nie zamierzała się zatrzymywać. W 52. minucie Paweł Brożek podał biegnącego Rafała Boguskiego, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem słowackiego bramkarza. Bezradna Jagiellonia nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola, a gra obronna również pozostawiała wiele do życzenia. Około kwadrans przed końcem spotkania Małecki zagrał piłkę w pole karne gości, a po niefortunnym wybiciu Guti był bliski trafienia samobójczego.  Ostatecznie białostoczanie ustalili wynik spotkania w doliczonym czasie gry. Honorową bramkę głową po zagraniu Vassillijeva strzelił Szymański

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)
21′ Brożek , 35′ Małecki, 52′ Boguski – 91′ Szymański

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Boguski (86′ Videmont), Mączyński, Llonch, Małecki – Brlek (74′ Stilić) – Brożek (67′ Zachara)

Jagiellonia: Kelemen – Burlina, Guti, Runje, Tomasik – Novikovas (57′ Grzyb), Romanczuk (57′ Szymański), Góralski, Chomczenowski (82′ Mystkowski) – Vassiljev – Cernych