Śląsk remisuje z Legią!

12 lut 2015, 21:57

Śląsk Wrocław zremisował z Legią Warszawa 1:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski.  Z powodu udziału Legii w Lidze Europejskiej, mecz ten odbył się we wcześniejszym terminie. Pozostałe mecze ćwierćfinałowe drużyny będą rozgrywać dopiero w marcu.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje bramkowe. Oglądaliśmy też ostrą grę z obu stron, kilka niebezpiecznych fauli, żółte kartki otrzymali Guilherme, Rzeźniczak i Hołota. W 31 minucie znakomitą szansę do zdobycia gola mieli gospodarze. Najpierw bardzo mocny strzał Picha obronił Kuciak, a następnie bramkarz Legii zatrzymał dobitkę Flavio Paixao. Wydawało się, że interwencja ta będzie kosztować słowackiego bramkarza zejście z murawy. Jednak zmiana nie była potrzebna i Kuciak mógł kontynuować grę. Kiedy wydawało się, że zespoły zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, gola do szatni zdobyła Legia. Aktywny w tym meczu Kucharczyk zagrywał ze skrzydła do Radovicia, tego zablokowali obrońcy, ale będący w pobliżu Żyro zdołał dobić piłkę z kilku metrów.

Od razu po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą połowę, do ataku rzucili się piłkarze Śląska. Groźnie głową uderzał Marco Paixao, chwilę poźniej uderzał Grajciar. W 53 minucie próbowali też Zieliński i Hołota, ale to było za mało na dobrze dysponowanego Kuciaka. Kilka minut później z boiska wyleciał za drugą żółtą kartkę Tomasz Hołota. Trener Śląska wprowadził chwilę potem na boisko Lukasa Droppę, który zmienił Picha. Mimo osłabienia, gospodarze próbowali zmienić niekorzystny dla siebie wynik. W 68 minucie kolejną kartkę ujrzał piłkarz Legii, tym razem był to Ivica Vrdoljak. Dwie minuty później składną akcję gości zbyt lekkim strzałem zakończył Masłowski. W 74 minucie Radovicia zastąpił Marek Saganowski, natomiast w drużynie Śląska Danielewicz zmienił Hateley’a. W 83 minucie Vrdoljak po raz drugi zobaczył żółty kartonik, co skutkowało opuszczeniem przez niego boiska. Chwilę potem Ostrowski zmienił Grajciara i od razu po wejściu na boisko mógł wyrównać, ale przegrał pojedynek z Kuciakiem. W 85 minucie Śląsk doprowadził do remisu, błąd Łukasza Brozia wykorzystał Marco Paixao. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 5 marca. Zwycięzca tego dwumeczu w półfinale zagra z lepszym z pary Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko–Biała.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław  1:1  (Michał Żyro – 45 min., Marco Paixao 85 min.)