Śląsk zapewnia sobie utrzymanie w starciu z beniaminkiem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:44
7 maj 2016, 17:57

Śląsk Wrocław wygrał z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 2:1 w meczu 35. kolejki Ekstraklasy grupy spadkowej. Dzięki temu podopieczni Mariusza Rumaka są już pewni utrzymania, czego nie można powiedzieć o beniaminku.

W lepszej sytuacji przed tym spotkaniem wydawali się być gospodarze. Co prawda obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty, jednak były one na prawdę na wagę złota.

Lepiej w mecz weszli goście. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusz Kupczak trafił głową w poprzeczkę. Siedem minut później wrocławianie się zrewanżowali. Ryota Morioka miał bardzo dużo miejsca przed polem karnym, sprytnie uderzył przy samym słupku, a Sebastian Nowak był bez szans. W 30. minucie sam na sam z Mateuszem Abramowiczem mógł wyjść Tomasz Foszczmańczyk, lecz nie opanował on futbolówki.

W 51. minucie Kamil Biliński przejął piłkę, którą podał do Morioki. Japończyk nie trafił jednak z trzynastego metra w światło bramki. W 62. minucie drugiego gola zdobył zawodnik Śląska, lecz Lasza Dwali pokonał swojego goalkeepera. Po rzucie rożnym futbolówka trafiła prosto w Gruzina, a następnie do siatki. To jednak nie koniec swojaków w tym meczu. Kolejnego zdobył Patryk Fryc. Jacek Kiełb dośrodkował ze skrzydła, a 23-latek wślizgiem wpakował ją do bramki Nowaka. 2:1 i na tym się zakończyło.

Po tej wygranej Śląsk plasuje się na 2. miejscu w grupie spadkowej(27 pkt). Termalica jest 5.(22 pkt). W następnej kolejce Wojskowi podejmą na wyjeździe Wisłę Kraków, zaś Słonie w Białymstoku zagrają z Jagiellonią. Oba mecze odbędą się 10 maja.

Śląsk Wrocław-Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1
Morioka 18′,Fryc 86′(s)-Dwali 62′(s)

Śląsk:Mateusz Abramowicz-Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Lasza Dwali-Peter Grajciar (80′ Jacek Kiełb), Marcel Gecov, Tom Hateley, Ryota Morioka, Róbert Pich (89′ Tomasz Hołota)-Kamil Biliński (56′ Bence Mervó)

Termalica Bruk-Bet:Sebastian Nowak-Sebastian Ziajka (46′ Dawid Plizga), Pavol Staňo, Dawid Sołdecki, Artem Putiwcew-Patryk Fryc, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Tomasz Foszmańczyk, Martin Juhar (77′ Vladislavs Gutkovskis)-Stefan Nikolić (65′ Wojciech Kędziora)