Smutny koniec Legii w europejskich pucharach

26 lut 2015, 21:05

Legia Warszawa pożegnała się z rywalizacją w Lidze Europejskiej. Na stadionie przy Łazienkowskiej podopieczni Henninga Berga przegrali 0:3 z Ajaksem Amsterdam. Dwie bramki dla gości zdobył Arkadiusz Milik.

Legioniści zaczęli odważnie i wydawało się, że są bliscy wyrównania w dwumeczu. Stworzyli kilka ciekawych akcji w pierwszych 10. minutach. Okazało się, że to miłe złego początki. W 11 minucie nieporadność obrońców Legii wykorzystał Arkadiusz Milik, nie dając szans Kuciakowi. Kilka minut później słowacki bramkarz po raz kolejny wyjmował piłkę z siatki, po golu straconym po rzucie wolnym. Po 13 minutach Legia przegrywała już 0:2 i szanse na awans były iluzoryczne. Pod koniec pierwszej połowy po raz kolejny do siatki trafił Milik, po raz kolejny wykorzystując błędy obrońców Legii. W drugiej połowie oba zespoły wiedziały już, że losy awansu są rozstrzygnięte. Oglądający to spotkanie z pewnością zapamiętają z niej przede wszystkim fatalne pudło Michała Kucharczyka.

1/16 finału Ligi Europejskiej: Legia Warszawa  –  Ajaks Amsterdam  0:3  (Milik 11min., Viergever 13min., Milik 43min.)