Sobotnie granie w BLK

23 wrz 2017, 22:27

W sobotnich spotkaniach zwycięstwa zanotowały ekipy Energi Toruń, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. i Basketu 90 Gdynia. W wcześniejszych meczach wygrywały ekipy z Bydgoszczy z Widzewem i z Lublina z CCC.

Energa Toruń – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 77:58

Zespół z Sosnowca bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie i głównie dzięki Robyn Parks prowadził nawet 17:8. W pierwszej kwarcie gospodynie jeszcze nie odrobiły tych strat, ale stało się to w kolejnej części meczu po trójkach Emilii Tłumak. W drugiej połowie Energa była już stroną przeważającą i nie pozwalała ekipie trenera Mirosława Orczyka na zbyt wiele. Najlepszą zawodniczką drużyny z Torunia była Agnieszka Skobel z 20 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. Z zespole z Sosnowca wyróżniała się Robyn Parks z 18 punktami i 5 zbiórkami.

—–

Ostrovia Ostrów Wlkp. – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 49:78

InvestInTheWest AZS AJP od samego początku starał się zaakcentować swoją przewagę, a po trafieniu Magdaleny Szajtauer prowadził nawet 16:3. Ostatecznie po 10 minutach miał dziewięciopunktową przewagę, a w kolejnych częściach spotkania nie pozwalał na zbyt wiele ostrowiankom. Ostatecznie gorzowianki wygrały 78:49. Julia Rytsikawa zanotowała 15 punktów i 8 zbiórek dla zespołu przyjezdnego. Jordan Jones rzuciła 12 punktów dla Ostovii.

—–

Basket 90 Gdynia – Enea AZS Poznań 82:58

W pierwszej kwarcie zespół z Poznania potrafił utrzymywać się dość blisko rywalek, ale już w kolejnej części gry Basket 90 potwierdzał, że kontroluje sytuację na parkiecie. Kluczowa była trzecia kwarta – to właśnie w niej gdynianki zbudowały największą przewagę. Ostatecznie zespół trenera Gundarsa Vetry wygrał 82:58. Kahleah Cooper była najlepszą zawodniczką gospodyń – zanotowała 24 punkty i 5 asyst. 16 punktów i 4 zbiórki dla Enea AZS zdobyła Kinga Woźniak.