Spora wpadka Polek w eliminacjach do Mistrzostw Świata

6 kwi 2018, 19:19

Reprezentacja Polski kobiet zaledwie zremisowała we Włocławku 1:1 z Albanią w swoim czwartym meczu w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. W pierwszym starciu tych ekip Polki wygrały na wyjeździe 4:1.

Biało-czerwone potrzebowały zaledwie kilkudziesięciu sekund, by wyjść na prowadzenie. Z rzutu wolnego w pole karne piłkę posłała Agata Guściora, a Katarzyna Daleszczyk uderzeniem z powietrza zaskoczyła albańską bramkarkę. Podopieczne Miłosza Stępińskiego nie poszły jednak za ciosem, co zemściło się po zmianie stron. W drugiej połowie to przyjezdne przejęły inicjatywę, co potwierdziły golem. W 74. minucie miały one rzut wolny niemal dokładnie z linii pola karnego. Występująca w Bundeslidze dla Duisburga Geldona Morina nie dała szans Katarzynie Kiedrzynek i na  tablicy pojawił się wynik 1:1, którego Polki nie potrafiły zmienić do końcowego gwizdka.

Nasze piłkarki po czterech kolejkach eliminacji do Mistrzostw Świata mają więc na swoim koncie 7 punktów. W tabeli grupy B plasują się na drugim miejscu z jednym “oczkiem” przewagi nad Szkocją, która jednak rozegrała o jedno spotkanie mniej. We wtorek Polki czeka w Paisley wyjazdowy mecz właśnie z tym zespołem.

Polska – Albania 1:1 (1:0)