Start i Zagłębie próbują gonić uciekający Vistal – Podsumowanie 25. kolejki PGNiG Superligi kobiet

14 kwi 2017, 01:19

W mijającej kolejce zespół z Gdyni utrzymał przewagę trzech oczek nad drugim Zagłębiem, pokonując Energę Koszalin 29:26. Taki sam wynik padł również w dwóch innych spotkaniach w Kobierzycach i Elblągu.

GRUPA SPADKOWA

UKS PCM Kościerzyna – Łączpol Gdańsk 27:22 (10:11)

W derbach Pomorza gdańszczanki lepiej wystartowały z bloków, obejmując prowadzenie po bramkach Pauli Mazurek i Adrianny Górnej. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego były jednak bardzo zmobilizowane do wygrania spotkania, co też tak się stało. Jeśli w pierwszej połowie rozgrywka była wyrównana, to w drugiej do triumfu kościerzynianki poprowadziła, ośmiokrotna strzelczyni, Justyna Belter.

Mimo porażki Akademiczki nadal niezagrożenie znajdują się na szczycie tabeli grupy spadkowej z 25 punktami. Dla Kościerzyny było to ważne zwycięstwo, dzięki któremu umocniła się na 10. miejscu z 12 punktami.

KPR Kobierzyce – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:29 (15:16)

W trzecim podejściu Piotrcovia po raz kolejny znalazła sposób na ogranie beniaminka Superligi, tym razem w Kobierzycach. Na początku meczu gospodynie objęły prowadzenie, ale z czasem do głosu zaczęły dochodzić piłkarki Piotrcovii. Jedna z nich, Zorica Depodovska wyprowadziła swój zespół na skromne prowadzenie do przerwy (16:15).

W drugiej połowie Piotrcovia powiększała przewagę dzięki skutecznej Andeli Ivanović i stało się jasne, że nie wypuści zwycięstwa z rąk. W końcówce kilka dobrych interwencji Magdaleny Słoty pozwoliło zmniejszyć KPR-owi dystans do rywalek.

Oba zespoły walczą o 8. miejsce w tabeli PGNiG Superligi, do którego bliższa o dwa punkty jest Piotrcovia.

KPR Jelenia Góra – MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz 27:26 (13:13)

To był mecz o wszystko dla drużyn zamykających grupę spadkową w lidze. Mecz był niezwykle wyrównany i dopiero pod koniec pierwszej połowy nowosądeczanki wyszły na prowadzenie różnicą trzech bramek. Podopieczne Michała Pastuszki zdążyły odrobić straty do przerwy i wyjść na dwubramkowe prowadzenie w drugiej połowie, jednak grające o życie piłkarki Olimpii odrobiły straty.

W drugiej części gry było jeszcze kilka zmian na prowadzeniu. W 47. minucie miejscowe wyszły na dwubramkowe prowadzenie, które utraciły. W ostatniej minucie goście doprowadzili nawet do remisu, ale bramkę na wagę zwycięstwa rzuciła Joanna Załoga (27:26). Jeleniogórzanki z 9 punktami wyprzedzają o dwa oczka ostatnią Olimpię Beskid.

GRUPA MISTRZOWSKA

Walka o mistrzostwo nabiera rumieńców. Prowadzący Vistal utrzymał trzypunktową przewagę do Zagłębia Metraco, dzięki zwycięstwu z Energą Koszalin. W elektryzującym kibiców meczu najwięcej bramek, bo aż 13, rzuciła Katarzyna Janiszewska. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać w naszej relacji tutaj.

W żeńskiej odsłonie świętej wojny swój mecz z Zagłębiem przegrały piłkarki MKS-u Lublin, które spadły na 4. miejsce w tabeli i mają coraz mniejszą szansę na obronę tytułu. Do liderek z Gdyni tracą już sześć punktów. Zagłębie Metraco zwyciężając 19:17, umocniło się na pozycji wicelidera z 39 punktami na koncie. Więcej z hitu kolejki można znaleźć tutaj.

W innym starciu na północy Polski Start Elbląg wygrał z Pogonią Balticą Szczecin. Relację z tego spotkania można przeczytać tutaj Dziewiętnaste zwycięstwo elblążanek w sezonie przyczyniło się do awansu na trzecią pozycję w tabeli grupy mistrzowskiej.