Smutna sobota dla Sandecji

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
12 maj 2018, 18:41

Po jednym sezonie w LOTTO Ekstraklasie Sandecja Nowy Sącz wraca do NICE I ligi. Po porażce z Cracovia 0:1 sądeczanie nie mają szans na utrzymanie.

Pierwsza część spotkania przebiegała w spokoju. Cracovia, która już od dawna jest pewna utrzymanie, nie forsowała tempa. Sandecja szukała swoich szans w kontratakach. Jednak w ich poczynaniach brakowało dokładności. Bramkę dla Pasów padła po dobrym dośrodkowaniu Javi Hernandeza a dobrze głową uderzył Michał Helik. Obrońca strzelił już swoją ósmą bramkę w tym sezonie. Na przerwę z prowadzeniem schodzili więc piłkarze Michała Probierza.

Najlepszą okazję do strzelenia bramki w drugiej połowie miała Sandecja. Po faulu Diego Ferraresso na Filipie Piszczku sędzia Bartosz Frankowski odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Maciej Małkowski, jednak jego słaby strzał obronił Adam Wilk.

Sandecja Nowy Sącz – Cracovia 0:1 (0:1)