Szczypiorno Cup – podsumowanie pierwszego dnia zmagań

5 sie 2017, 13:51

W Kaliszu, już po raz czwarty, rozpoczął się turniej piłki ręcznej Szczypiorno Cup. W pierwszym dniu turnieju swoją grę zaprezentowały wszystkie zespoły.

Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy ZTR Zaporoże z Ukrainy oraz IV ligowa ekipa MKS-u Nielby Wągrowiec. Na przerwę zagraniczni goście schodzili z trzema bramkami przewagi (16:13). Ostatecznie wygrali spotkanie wynikiem 37:24.

Kolejne spotkanie to zderzenie dwóch zespołów na najwyższym poziomie. KS Azoty Puławy oraz Górnik Zabrze zawsze kojarzą się fanatykom szczypiorniaka z zaciętymi spotkaniami w Superlidze. Choć początkowo zawodnicy, jak i szkoleniowcy twierdzili, iż uważają turniej jako element przygotowawczy do rozpoczęcia sezonu, to dało sie zauważyć, iż obu zespołom zależało na zwycięstwie. Po pierwszej połowie tablica ukazywała remis 12:12. Druga część spotkania była równie zacięta, a jej losy rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Ostatecznie to Zabrzanie wygrali mecz 25:24.

Na trybunach w czasie spotkań nie zabrakło Bartłomieja Jaszki, który prowadząc w poprzednim sezonie MKS Kalisz, doprowadził ich do historycznego awansu do PGNiG Superligi. W trzecim spotkaniu to właśnie jego nowa drużyna, w której objął stanowiska trenera – MKS Zagłębie Lubin, stoczyła spotkanie z francuską Dunkierką, będącą swego czasu mistrzem kraju. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Francji wynikiem 29:22.

Wisienką na torcie był ostatni tego dnia mecz miejscowego MKS-u Kalisz z przyszłym rywalem w najwyższej klasie rozgrywkowej  – Pogonią Szczecin. Kaliszanie zaprezentowali bardzo dobry poziom, który napawa optymizmem przed rozpoczęciem zmagań w Superlidze. Gospodarze pokonali swoich przeciwników 18:25 (9:12).

Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym. Zwycięzcy spotkań awansowali do półfinałów, natomiast przegrani walczyć będą o miejsca 5-8.