ME w szermierce: floreciści na piątym miejscu w turnieju drużynowym

15 cze 2017, 09:57

Polscy floreciści zajęli piąte miejsce w turnieju drużynowym podczas mistrzostw Europy w szermierce. Natomiast w turnieju drużynowym szablistek Polki zajęły miejsce siódme.

Floreciści w ćwierćfinale ulegli 30:45 reprezentantom Francji. Polacy w tabeli 5-8 zanotowali dwa zwycięstwa i tym samym zapewnili sobie piąte miejsce w turnieju mistrzowskim. Najpierw pokonali Brytyjczyków 45:42, a następnie reprezentantów Ukrainy 45:37. Nasza drużyna walczyła w składzie: Michał Siess, Leszek Rajski, Piotr Janda i Andrzej Rządkowski.

Złoty medal zdobyli floreciści z Francji, którzy w finale wygrali 45:43 Rosjanami. Natomiast brązowy medal wywalczyli Włosi.

Polskie szablistki w 1/8 finału pokonały 45:29 Turczynki. W ćwierćfinale przegrały 36:45 z Francuzkami i podobnie jak w przypadku florecistów musiały rywalizować w tabeli 5-8. W pierwszym pojedynku uległy 43:45 szablistkom z Hiszpanii, a następnie okazały się lepsze od Niemek, zwyciężając 45:39. Drużyna szablistek walczyła w składzie: Katarzyna Kędziora, Martyna Komisarczyk, Małgorzata Kozaczuk i Marta Puda.

Tytuł mistrzyń Europy wywalczyły Włoszki, które w finale wygrały 45:44 z reprezentantkami Rosji. Na najniższym stopniu podium stanęły Francuzki, które w pojedynku o brązowy medal pokonały 45:36 szablistki z Węgier.

Źródło: pzszerm.pl