Szybka wygrana dąbrowianek

18 gru 2016, 18:18

Faworytem spotkania Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – PAŁAC Bydgoszcz zdecydowanie był gospodynie. Bydgoszczanki nie sprawiły niespodzianki i przegrały spotkanie do zera.

Spotkanie zaczęło się od błędu Kamili Gnaszczyk – zawodniczka dotknęłą siatki (0:1). Początek partii był wyrównany, zespoł były w kontakcie punktowym (3:3, 5:5). Dąbrowiankom udało się wyjść na prowadzenie (10:7) i utrzymać je w dalszej części seta (14:10). Pałacanki popełniały błędy, Helena Horka popisałą się pojedynczym blokiem (18:14). Na boisku pojawiły się Paulina Bałdyga i Natalia Krawulska. Partia zakończyła się przy stanie 25:16.

Podobnie jak poprzednio, set rozpoczął się od błędu – w aut zaatakowałą Jagoda Maternia (1:0). Po kolejnym swoim błędzie zawodniczkę na boisku zmieniła Natalia Krawulska (5:0). Od razu popisała się zdecydowanym atakiem (6:2). Bydgoszczanki gubiły się w swojej grze co stynie wykorzystała Scott (11:5). Przewaga Taurony była miażdżąca (15:6), Małgorzata Smarzek “dołożyła ” jeszcze asa serwioswego (18:12). Trener PAŁACU poprosił o przerwę, jednak jego zespół nie dał rady odrobić strat i przegrał partię (25:16).

Trzeci set rozpoczął się w efektowny sposób, punktowym blokiem duetu Paszek-Ganszczyk (2:0). Siatkarki z Bydgoszczy szybko wyrównały wynik (4:4) i rozpoczęła się gra punkt za punkt (6:6, 9:9). Po ataku Kathleen Weiss dąbrowianki zaczęły odzyskiwać przewagę (12:9). Przyjezdne nie był w stanie odrobić strat, popełniały błędy, na przykład w przyjęiu (19:15). W samej końcówce siatkarkom z Bydgoszczy udało się zblizyć do rywalek (23:21). Spotkanie zakończył aatak Horki (25:22).