Szybka wygrana mistrzów Polski

12 mar 2017, 18:29

Kolejne spotkanie 27. kolejki PlusLigi rozegrane zostało pomiędzy Effectorem Kielce a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski szybko rozprawili się ze swoimi rywalami, w żadnym z setów nie pozwalając im przekroczyć granicy dwudziestu punktów.

Goście rozpoczęli spotkanie z wysokiego “C”, już na samym początku zdobywając prowadzenie (4:9). Miejscowi byli zupełnie bezradni, mogli tylko patrzeć jak mistrzowie polski nabijają kolejne “oczka” (4:15). Kielczanie nie radzili sobie w polu serwisowym, sporo punktów oddawali rywalom (7:17). Przewaga kędzierzynian była miażdżąca. Wszystko wskazywało na to, że pierwsza partia bez problemów padnie ich łupem (11:18). Gospodarze poderwali się jednak do walki i odrobili parę punktów (17:23). Nie udało im się odwrócić losów seta, partię zakończył atak Dawida Konarskiego (19:25).

Kolejna odsłona zaczęła się od skromnego prowadzenia siatkarzy Effectora Kielce (4:3). Przyjezdni jednak szybko odwrócili role (5:6) i stopniowo powiększali dystans punktowy (9:14). Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, gospodarze nie byli w stanie dotrzymać tempa rywalom. Kędzierzynianie nie zwalniali, nakręceni swoją dobrą grą zdobywali kolejne serie punktów (9:18). Goście byli o krok od wygrania partii (16:23). Drugiego seta zakończył bezbłędny Sam Deroo (19:25), tym samym pozwalając ZAKSIE objąć prowadzenie w meczu 2:0.

Początek trzeciego seta, tak jak w poprzedniej partii był wyrównany (3:3), jednak przyjezdni szybko zaczęli zdobywać kolejne punkty i wyszli na prowadzenie (5:9). Kędzierzynianie mieli pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku (8:13). Kielczanie nie mogli wyprowadzić skutecznego ataku, nie radzili sobie również w przyjęciu zagrywki (9:17). Z każdą minutą szanse gospodarzy na odwrócenie losów spotkania zmniejszały się. Mistrzowie Polski byli bardzo blisko zakończenia spotkania (13:13). Mecz przy stanie 15:25 zakończył atak Rafała Buszka.

Effector Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 19:25, 15:25)

MVP: Sam Deroo

Effector Kielce: Wachnik, Komenda, Nalobin, Andrić, Pawliński, Wohlfahrtstatter, Sobczak, Maćkowiak, Bućko, Biniek, Antosik, Orobko, Superlak, Formela

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bieniek, Buszek, Toniutti, Konarski, Deroo, Wiśniewski, Zatorski, Witczak, Pająk, Czarnowski, Semeniuk, Maziarz, Banach