Szybka wygrana wrocławianek

23 gru 2016, 19:35

Impel Wrocław podejmował u siebie Developers SkyRes Rzeszów . Wygrana umocniła gospodynie na trzecim miejscu w tabeli.

Pierwszą partię udanie rozpoczęły wrocławiaki utrzymując jeden punkt przewagi (6:5). Fantastyczna zagrywka Mędrzyk wyprowadziła Impel Wrocław na spore prowadzenie(15:9). Kolejne błędy rzeszowianek w ataku (18:10). Seria błędów w drużynie gospodyń (20:15). Punktowa zagrywka Kaczor(24:16). Po efektownym ataku z obiegnienięcia Moniki Ptak partie wygrywają wrocławianki 25:17.

Drugiego seta dobrze rozpoczęły zawodniczki Developersu(0:3). Seria skutecznych bloków po stronie rzeszowianek(2:6). Dobra zagrywka wrocławianek doprowadziła do remisu(10:10). Seria punktów dla drużyny gości(12:16). Czas dla drużyny Developersu po punktowej zagrywce Kąkolewskiej(17:20). Udana gra z kontry zawodniczek z Wrocławia(21:21). Punktowa zagrywka Mędrzyk dała prowadzenie drużynie Impel Wrocław(23:22). Pomimo sporego prowadzenia Developersu w pierwszej fazie seta przegrywają one partie po skutecznym bloku Kąkolewskiej(25:23).

Po dziesięciominutowej przerwie gospodynie nie straciły koncentracji i dzięki dobrej zagrywce wyszły na prowadzenie(5:1). Zawodniczki Impel-u Wrocław utrzymywały przewagę w dalszej części seta(13:9). As serwisowy Hancock zwiększył przewagę wrocławianek(17:12). Czas dla wrocławianek po serii punktów Developersu(17:15). Błędy po stronie zawodniczek Impel-u Wrocław(19:19). Gospodynie odzyskały przewagę dzięki skutecznej grze w kontrze(22:19). Partię jak i mecz zakończyła pomyłka Kaczorowskiej(25:21).

Impel Wrocław – Developers SkyRes Rzeszów 3:0(25:17,25:23,25:21)

MVP:Agnieszka Kąkolewska

Impel Wrocław : Kossanjowa, Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Cembrzyńska, Kaczor, Bałucka, Hancock, Wysocka, Mędrzyk, Courtney ,libero: Sawicka, Stasiak

Developers SkyRes Rzeszów : Kamenova, Szymańska, Hawryła, Żabińska, Śliwińska, Kaczmar, Szczygieł, Helić, Flakus, Mróz, Paskova, Kaczorowska ,libero: Nickowska, Borek