Szybki mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim

21 lis 2017, 20:45

Ekipa KSZO po dość trudnej przeprawie z rywalkami z Dąbrowy Górniczej i pełnej emocji końcówce meczu ostatecznie okazały się być lepsze w tym spotkaniu, co dało im kolejne, bardzo cenne punkty do tabeli ligowej.

Mecz rozpoczął się wyrównaną grą obu ekip (6:6). Z czasem jednak gra przyjezdnych stawała się coraz bardziej nierówna, co wykorzystały miejscowe siatkarki do zapewnienia sobie pewnego prowadzenia (16:12). Po niezwykle wyczerpującej akcji z której zwycięsko wyszły zawodniczki MKS-u (20:16) wydawać się mogło, że uda im się jeszcze odmienić losy tej partii. Determinacja KSZO jednak nie pozwoliła przyjezdnym na odebranie zwycięstwa gospodyniom w tym secie (25:16).

W kolejną odsłonę nieco lepiej weszły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej (3:8). Jednak siatkarski z Ostrowa po chwili przerwy szybko odnalazły swój rytm gry, co pozwoliło im na dogonienie rywalek (11:11). W drugiej połowie tej odsłony siatkarki MKS-u jeszcze zdołały wyjść na prowadzenie (17:20), jednak po bardzo zaciętej końcówce finalnie kolejny set zapisał się na koncie gospodyń, co bardzo przybliżyło je do zwycięstwa w całym spotkaniu (25:23).

Trzecia część tej rywalizacji od samego początku była zdominowana przez zawodniczki KSZO, bowiem już po kilku akcjach miały już całkiem spory zapas punktowy nad rozbitymi przeciwniczkami (9:2). Z biegiem tej partii udało im się odrobić kilka straconych “oczek”, jednak to wciąż było za mało by powstrzymać głodne zwycięstwa gospodynie meczu (13:10). W końcówce udało im się jeszcze “złapać” ostrowianki (23:23), jednak dzielne rywalki zdołały odeprzeć atak przyjezdnych, wygrywając tym samym całe spotkanie w trzech setach (30:28).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:23, 30:28)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Szałankiewicz, Wojtowicz, Biedziak, Stroiwąs, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Pauliukouskaya, Bryda, Ciesielczyk, Markiewicz, Rabka

MKS Dąbrowa Górnicza: Baidiuk, Colik, Martiniuc, Dreczka, Tobiasz, Lipska, Purchartova, Polak, Ciesiulewicz, Michalewicz, Drabek, Trivunović, Sikorska