Szybki mecz w Legionowie!

Aktualizacja: 5 gru 2017, 13:04
4 gru 2017, 19:38

W spotkaniu kończącym 8 kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2017/2018 drużyna Legionovii Legionowo zmierzyła się na własnym parkiecie z ekipą Trefla Proximy Kraków.

Mecz od bardzo skutecznej gry rozpoczęły siatkarki Trefla, już na początku wyszły na pięcio punktowe prowadzenie (0:5). Choć gospodynie próbowały, to wysoka przewaga ekipy gości utrzymywała się w granicach pięciu oczek (9:14, 12:17). Jednak siatkarki Legionovii w dalszej części seta dogoniły rywalki i doprowadziły do remisu (19:19). Końcówka partii była emocjonująca, gra toczyła się na przewagi. I to ostatecznie lepsze w tej odsłonie okazały się gospodynie (27:25).

W drugą partię już zdecydowanie skuteczniej weszły siatkarki Legionovi, po kilku akcjach uzyskały dwupunktową przewagę (6:4). W dalszej części seta po skutecznych zagrywkach i atakach gospodynie powiększyły przewagę do czterech oczek (14:10). W końcówce partii podopieczne trenera Olenderka pewnie zmierzały do zwycięstwa (22:17) i pewnie zakończyły tą odsłonę wygrywając (25:18).

Trzeciego seta z wysokiego “C” zaczęły gospodynie (6:1). Wysoka przewaga z początku partii pozwoliła gospodyniom na komfort grania, wynik (14:6) był już dość niekorzystnym rezultatem dla zawodniczek Trefla Proximy. Zawodniczki gospodyń nie pozwoliły choćby zbliżyć się na kilka punktów, zaliczka Legionovii była coraz wyższa (21:11). Przy wyniku (24:13) podopieczne trenera Olenderka miały pierwszą piłkę meczową. Ostatni punkt w spotkaniu zdobyła MVP tego meczu.

Legionovia Legionowo – Trefl Proxima Kraków 3:0 (27:25, 25:18, 25:16)

MVP: Małgorzata Jasek

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Szpak, Alagierska, Korabiec

Trefl Proxima Kraków: Talas, Słonecka, Clement, Paszek, Woźniak, Budzoń, Łukasik, Brzezińska, Hatala, Kulig, Wysokińska