Szybkie zwycięstwo Mistrza Polski

14 gru 2016, 21:59

Już dziś podopieczni Jakuba Bednaruka podjęli na swoim boisku Mistrza Polski Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Politechnika wystąpiła w osłabieniu, w składzie meczowym nie znalazł się Paweł Zagumny z powodu drobnej kontuzji. Cały mecz wygrał zespół z Kędzierzyna 0:3.

Mecz kędzierzynianie rozpoczęli od udanego ataku oraz asa serwisowego Łukasza Wiśniewskiego (0:2). Goście wypracowali sobie czteropunktową przewagę (2:6). Błędy własne z drużynie gospodarza dały lepszy wynik przeciwnikom (4:10). Trener politechniki, poprosił o czas po udanym skończeniu przechodzącej piłki gości (8:15). Dziesięć punktów przewagi zaksy, nie przeszkadzało warszawskim zawodnikom w dobrej grze (9:19). Popsuta zagrywka podopiecznych Jakuba Bednarku zwiększyła przewagę gości (12:23). Zaksa wykonała pogrom politechniki 13:25.

Drugą partię zawodnicy z Kędzierzyna rozpoczęli zepsutą zagrywką (1:0). Dobra gra lokalnego zespołu (4:5). Pierwszy czas dla Warszawy został wzięty przy trzy punktowej stracie (5:8). Doskonała zagrywka Bartosza Kwolka, przyczyniła się do małej trzy punktowej serii (10:11). Z remisu warszawiaków zrobiła się czteropunktowa przewaga gości (11:15). Nie udana ofiarna obrona Pawła Zatorskiego przybliżyła gospodarzy do remisu (16:18). Doskonałe rozegranie politechniki, przysporzyło lekkich problemów kędzierzynianom (20:22). Mimo dobrej gry gospodarzy ostatecznie to goście wygrali tego seta 21:25

Po 10-minutowej przerwie oby dwa zespoły wyszły tak samo zmotywowane (2:2). Podczas meczu sędzia pokazał żółtą kartkę dla Pawła Zatorskiego (7:7). As serwisowy Mateusza Bieńka, dał większe prowadzenie jego zespołowi (10:12). Nieudane przyjęcie Pawła Halaby, spowodowało jego zdjęcie w boiska (13:16). Doskonale przyjęcie oraz doskonały atak w drużynie z Kędzierzyna (16:20). Mimo przewagi zaksy, gracze politechniki nie odpuścili ani na moment (18:22). Przerwa na żądanie trenera Kędzierzyna wyprowadziła z rytmu młodego Bartosza Kwolka, który psuje zagrywkę (21:24). Pewne zwycięstwo kędzierzynian 21:25.

MVP:Dawid Konarski

ONICO AZS Politechnika Warszawska – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (13:25, 21:25, 21:25)

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Olenderek, Smoliński, Halaba, Gruszczyński, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Świrydowicz, Firlej, Kwolek, Mikołajczak

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski, Tillie, Witczak, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, Banach, Czarnowski