TBL: Pewne zwycięstwa Czarnych i Polskiego Cukru

Aktualizacja: 12 mar 2016, 20:51
12 mar 2016, 19:30

W ramach 23. kolejki Tauron Basket Ligi rozegrano dzisiaj dwa spotkania. Energa Czarni pokonali Start Lublin 94:60, natomiast Polski Cukier Toruń wygrał z Siarką Tarnobrzeg 84:59.

Dla zespołu ze Słupska był to mecz z kategorii “nie ma innej opcji niż zwycięstwo”. Lublinianie są bowiem czerwoną latarnią ligi, którzy przegrywają ostatnio mecz za meczem i to w bardzo słabym stylu. Dzisiaj dali swoim kibicom nadzieje tylko przez pierwszą kwartę, która byłą względnie wyrównana. Po serii 10:0 zakończonej skuteczną akcją najlepszego w ich szeregach Nicka Kellogga, gospodarze wygrywali nawet dwoma punktami. Jednak jeszcze w pierwszej połowie słupszczanie odskoczyli rywalowi na 14 punktów, dzięki czemu po przerwie kontrolowali swobodnie wynik spotkania. Dzięki dobrej grze Demonte Harpera, Folarina Campbella i Cheikha Mbodja goście wygrywali po 30 minutach 70:46. Lublinianie nie byli w stanie sforsować szczelnej defensywy Czarnych, przez co od czasu, gdy po 14 minutach gry na tablicy świetlnej widniał remis 30:30, zdołali zdobyć jeszcze tylko 29 punktów, przegrywając ostatecznie 59:84.

Najbardziej wyróżniającym się graczem Energi Czarnych był Demonte Harper, który zdobył 28 punktów, osiem zbiórek i trzy asysty. Łukasz Seweryn dołożył do tego 13 punktów a pierwsze w karierze double-double uzyskał Kacper Borowski (10 punktów i 10 zbiórek). W drużynie Startu najlepszym zawodnikiem był Nick Kellogg, zdobywca 21 punktów.

Energa Czarni Słupsk – Start Lublin 94:60 (22:22, 25:12, 23:12, 24:14)

W drugim meczu Polski Cukier Toruń był zdecydowanym faworytem starciu z Siarką Tarnobrzeg. Pierwsza kwarta była jednak bardzo wyrównana, a prowadzenie w meczu często się zmieniało. W kolejnej odsłonie torunianom udawało się wychodzić na kilku-punktowe prowadzenie, jednak gospodarze potrafili niwelować starty. Sytuacja zmieniła się dopiero po przerwie, gdy po serii 8-0 goście prowadzili 45:33. Od tego momentu podopieczni Jacka Winnickiego kontrolowali sytuację na parkiecie, powiększając konsekwentnie swoją przewagę. Ostatecznie Polski Cukier wygrał z Siarką Tarnobrzeg bardzo pewnie, bo różnicą aż 25 punktów- 84:59.

Najlepszym zawodnikiem gości był Markeith Cummings z 28 punktami na koncie. 12 punktów i tyle samo zbiórek dołożył Stevan Milosević, uzyskując double double. W drużynie gospodarzy po 12 punktów mieli Jakub Zalewski i Mfon Udofia.

Siarka Tarnobrzeg – Polski Cukier Toruń 59:84 (20:21, 13:16, 15:25, 11:22)