TBLK: Akademiczki górą

5 mar 2016, 20:50

W jedynym dziś rozegranym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet KSSE AZS Gorzów Wielkopolski podejmował Widzew Łódź. Po bardzo dobrym występie Kelley Cain wygrały gospodynie.

W pierwszej połowie AZS wypracował sobie dziesięciopuntkową zaliczkę. Gdy mogło by się wydawać, że podopieczne Trenera Maciejewskiego powinny grać dalej swoje, by kontrolować przebieg meczu to w trzeciej kwarcie koszykarki Widzewa sukcesywnie obrabiały straty, by w 33 minucie spotkania tracić już tylko 2 „oczka (36:38). Gorzowianki obroniły się skutecznie a trafienia Cain oraz Szajtauer dały przed ostatnimi 10 minutami gry 6 punktów przewagi (42:36). W ostatniej części spotkania prowadzenie zmieniało się sześciokrotnie. Jeszcze w połowie trzeciej kwarty łodzianki wyszły na prowadzenie. Zza linii 6,75 odpowiedziała Czarnodolska. Gdy do końca pozostała minuta i 20 sekund, dwa rzuty wolne trafiła Cassidy Brown (53:52). W ostatnich sekundach faul w ataku jak i po chwili w obronie popełniła Aleksandra Kaja, a jeden rzut wolny wykorzystała ponownie Brown. Szansę na doprowadzenie przynajmniej do remisu miała jeszcze Angel Robinson.

KSSE AZS Gorzów Wlkp. – Widzew Łódź 54:52 (19:15, 15:9, 8:12, 12:16)

Gorzów Wlkp.: Cain 17 (13zb), Brown 11, Goofrich 8, Szajtauer 7 (12zb), Czarnodolska 6, Dźwigalska 3, B. Jaworska 2
Łódź: Brumermane 19 (10zb), Robinson 17, Urbaniak 5, Crook 4, Kenig 2, Bujniak 2, Adamowicz 2, Kaja 1