TBLK: Gramy dalej

3 mar 2016, 07:20

Wystartowała kolejna kolejka Tauron Basket Ligi Kobiet. Rozegrano jak dotąd dwa spotkania. Wisła bez problemów odprawiła Widzew a Zagłębie zbliżyło się do play off, dzięki wygranej z MKK.

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła Aishah Sutherlan. Późniejsze odpowiedzi Katarzyny Trzeciak i Aldony Morawiec doprowadziły do wyniku 2-5, który po trójce Shannon McCallum został ostatnim prowadzeniem drużyny z Siedlec w tym spotkaniu. Sukcesywne powiększanie przewagi przez gospodynie doprowadziło do zakończenia się pierwszej kwarty wynikiem 17 – 7.
Druga „ćwiartka” była dużo bardziej wyrównana i stała pod znakiem dwóch zawodniczek. Oksany Kisilowskiej, która w tej części gry zdobyła 7 punktów oraz Shannon która zdobyła osiem „oczek”. Obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 29 do 21.
Trzecia kwarta była również wyrównana i zakończyła się wynikiem 15 – 17 dla przyjezdnych, które zniwelowały stratę punktową do 6 punktów, a na tablicy wyników widniał stan 44 – 38.
Kiedy już wydawało się, że gospodynie spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca, koszykarki MKK Siedlec postanowiły powalczyć do końca i doprowadziły nawet do jedynie jednopunktowej straty za sprawą rzutu za trzy punkty Katarzyny Trzeciak. Końcówka meczu to jednak popis zmienniczki – Barbary Głowackiej, która swoimi 8 punktami w końcówce walnie przyczyniła się do zwycięstwa swojego zespołu.

To zwycięstwo pozwoliło drużynie „jasek” wskoczyć na 9 miejsce w ligowej tabeli i daje drużynie realne szanse na możliwość awansu do play-off’ów.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – MKK Siedlce 63:56 (17:7, 12:14, 15:17, 19:18)

JAS-FBG Zagłębie: McCallum 25, Sutherland 10, Swanier 9, Głocka 8, Antczak 7, Bekasiewicz 2, Rozwadowska 2, Dobrowolska 0.

MKK: Morawiec 21 (11 zb), Kisilowa 14, Koperwas 10, Trzeciak 7, Olchowyk 3, Parysek 1, Jagodzińska 0.

Najlpeszą zawodniczką mistrzyń była Małgorzata Misiuk z 20 punktami i czterema zbiórkami. 18 punktów dołożyła nowa zawodniczka w ekipie z Krakowa – Denesha Stallworth. Julia Adamowicz zanotowała dla Widzewa 11 punktów i dziewięć zbiórek.

Wisła Can-Pack Kraków – Widzew Łódź 81-57 (26-22, 20-15, 16-10, 19-10)

Wisła Can-Pack: Misiuk 20, Stallworth 18, Turner 16, Ziętara 12, Nicholls 7, Ouvina 3, Szott-Hejmej 3, Żurowska-Cegielska 2, Puter 0.

Widzew: Adamowicz 11, Brumermane 10 (11 zb), Robinson 10, Bujniak 9, Kaja 5, Urbaniak 5, Crook 4, Wajler 3, Niedzielska 0, Szelągowska 0.