BLK: Lublinianki wygrywają na zakończenie szóstej kolejki

Aktualizacja: 31 paź 2016, 12:45
30 paź 2016, 19:33

W jedynym dziś meczu szóstej kolejki BLK AZS UMCS Lublin wygrywa z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Po tym spotkaniu zespół Pszczółek awansował na siódme miejsce w tabeli ligowej.

W pierwszej połowie spotkania w Lublinie zespół gości prowadził 29:31. Jedyną tak naprawdę wyróżniającą się zawodniczką na placu była Tess Madgen. Dzięki temu beniaminek mógł węszyć okazję do sprawienia niespodzianki.
Po przerwie uaktywniła się Uju Ugoka. Jej postawa m.in. w tej części gry, wygranej 24:4 zadecydowała o końcowym sukcesie Pszczółki. W czwartej kwarcie ostrowianki nie mając nic do stracenia chciały goić wynik, ale dużo z tego nie wyszło.

PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLIN – OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 67:51 (18:10, 11:21, 24:4, 14:16)
Lublin: Madgen 21, Ugoka 18, Handford 10, Dorogobuzova 10, Jujka 6, Mistygacz 2
Ostrów Wlkp.: Cebulska 12, Jones 12, Bishop 11 (11zb), Motyl 7, Jasnowska 3, Ostrowska 2, Nowicka 2, Sosnowska 2