Tie-break rozstrzygnął losy spotkania!

12 lis 2017, 22:35

W dzisiejszy Niedzielny wieczór w hali Orbita Impel Wrocław w piatej kolejce Ligi siatkówki Kobiet zmierzył się z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Gospodynie prowadziły już 2:0 ale przyjezdne doprowadziły do ti-breaka, którego jednak przegrały.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobyła ekipa gości. Ale to czteropunktową przewagę (8:4) objęły gospodynie. Choć w pewnym momencie prowadzenie wrocławianek było już pięciopunktowe (11:6) to drużyna gości odrabiła dużą część strat i doprowadziła tylko do jednego punktu różnicy (15:14). Cztery punkty w serii zdobyły wrocławianki i znów miały pewne prowadzenie (19:14). Przy stanie (24:22) gospodynie miały pierwsza piłkę setową i w pierwszej akcji zakończyła tą odsłonę.

W drugiej partii na początku przewagę uzyskała ekipa gości (5:7), ale bardzo szybko gospodynie doprowadziły do remisu (8:8) ale potem zdobyły trzy punkty zdobyły zawodniczki Ostrowca i znów miały dość pewną przewagę. W pewnym momencie różnica była już dość wyraźna, bowiem na sześć punktów odskoczyła drużyna przyjezdnych (10:16). Końcówka seta była niezwykle interesująca, choć ekipa gości prowadziła już (20:24) to wrocławianki doprowadziły do remisu i gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie lepiej w tej grze na przewagi poradziły sobie gospodynie i wygrały (29:27) oraz objęły prowadzenie w meczu 2:0

Trzecią odsłone zdecydowanie lepiel zaczęły gospodynie, już po kilku chilach uzyskały trzypunktową zaliczkę (4:1). Do pewnego momentu przewaga wrocławianek utrzymywała się ale ekipa gości nie zamierzała tak łatwo sie poddać i doprowadziła tylko do jednego punktu straty (14:13) a za chwilę do remisu. Dwie następne akcje ,,padły łupem” ekipy gości i to zawodniczki z Ostrowca wyszły na prowadzenie (15:17). Wynik w końcówce partii nie był korzystny dla gospodyń, ekipa KSZO pewnie zmierzała do triumfu w tej partii (18:23). Ostatecznie set zakończył się wynikiem (20:25) i przyjezdne przedłużyły swoją szansę w spotkaniu.

Choć zespoły czwarta partię rozpoczęły od walki, to przyjezdne pierwsze objęły trzypunktowe prowadzenie (7:10). Gospodynie jednak nie przestały walczyć i odrobiły straty i doprowadziły do remisu (11:11). Dzięki skutecznemu atakowi Wójtowicz i Chojnackiej ekipa gości odzyskała trzypunktową zaliczkę z początku seta (14:17). W końcówce odsłony zawodniczki Ostrowca utrzymywały dwupunkotwą przewagę co pozwaliło im myśleć o piątym secie (20:22). I rzeczywiście przyjezde doprowadziły do tie-breaka.

Początek piatego seta należał do ekipy z Wrocławia, gospodynie objęły dwupunktowe prowadzenie (4:2). Również dwa punkta więcej od przyjezdnych zawodniczki Impela miały przy zmianie stron (8:6). Jednak drużyna Ostrowca doprowadzi w tie-beraku do remisu (10:10). W samej końcówce tie-breaka na jednopunktowa przewagę wyszły gospodynie (14:13) i zakończyły mecz wygrywając całe spotkanie.

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec Świetokszyski 3:2 (25:22, 29:27, 20:25, 21:25, 15:13)

MVP: Maria Stenzel

Impel Wrocław: Nichol, Szczurowska, Wawrzyniak, Wołodko, Murek, Ociepa, Trojan, Gałucha, Chojnacka, Mozowska, Gierak , Stenzel

KSZO Ostrowiec Świętokszyski: Szałankiewicz, Wojtowicz, Biedziak, Stroiwąs, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Bryda, Ciesielczyk, Rabka , Markiewicz, Pauliukouskaya