Tour de France: Majka w czołówce na piątym etapie! Awans w “generalce”

12 lip 2018, 21:24

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) zajął piąte miejsce na szóstym etapie wyścigu Tour de France. Najlepszy okazał się Dan Martin (UAE Team Emirates). Pozycję lidera klasyfikacji generalnej  utrzymał Greg Van Avermaet (BMC), a Polak awansował na dziewiątą pozycję.

Czwartkowy etap był pierwszym w tegorocznej Wielkiej Pętli z metą na wzniesieniu. Kolarze po przejechaniu blisko 180 kilometrów rywalizowali o czołowe miejsca na 2 kilometrowym podjeździe Mûr de Bretagne (śr. nach. 6,9%, max. 10%).

Kilometr przed metą z głównej grupy zaatakował zaatakował Dan Martin i szybko zyskał kilkanaście metrów przewagi nad rywalami. Irlandczyk zachował dużo sił na końcówkę i minął linię mety jako pierwszy. Trzy sekundy po Martinie na szczycie Mûr de Bretagne zameldował się Rafał Majka, który zajął piąte miejsce. Pozostali Polacy zajęli odległe lokaty.