Tour of Austria: Hirt i Poljański bliscy etapowego zwycięstwa

8 lip 2015, 17:34

Zwycięzcą czwartego etapu Tour of Austria okazał się Victor de la Parte (Vorarlberg). Świetne czwarte miejsce zajął Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo), a koszulkę lidera wyścigu przejął Ben Hermans (BMC).

W dzisiejszym etapie ścigający się kolarze mieli do pokonania 207,4 km z Gratwein do Dobratsch. Trasa nie należała do najłatwiejszych, bowiem na kolarzy czekały trzy premie góskie, jak i trzy premie lotne. Ostatni podjazd prowadził także na metę, a łączne przewyższenie sięgnęło 3500 m.

Losy czwartego etapu rozegrały się przed samą metą, gdzie na finiszu najszybszy okazał się Victor de la Parte (Team Vorarlberg), który o kilka sekund wyprzedził Czecha występującego w polskim zespole – Jana Hirta (CCC Sprandi). Ostatnie miejsce na podium zajął Ben Hermans (BMC), a za nim pojawili się Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo). Nowym liderem wyścigu został trzeci dzisiaj na mecie Ben Hermans (BMC).