Triumf Jastrzębia i przewaga Pasów w 5. kolejce fazy play-off PHL

4 mar 2018, 21:02

85 minut kar, to coś rzadko spotykanego w Polskiej Hokej Lidze. Tym razem stało się to faktem. Wysoka wygrana JKH oraz porażka Unii Oświęcim pokazała, że w fazie play-off i play-out wszystko może się zdarzyć.

PLAY-OUT (o utrzymanie)
MH Automatyka Gdańsk 3:2 Anteo Naprzód Janów (4:3)

Oba zespoły rozgrywają między sobą walkę o utrzymanie się w PHL. Ostatnie dwa spotkania na lodowisku w Gdańsku wygrała tamtejsza Automatyka. W sobotnim meczu dla gospodarzy punktowali Filip Pesta (‘9), Petr Polodna (’10, ’54) oraz Jakub Stasiewicz (’15). W drużynie gości punktowali natomiast Jiry Charousek (‘3) i podwójnie Marcin Jaros (’42, ’46). Niedzielne zwycięstwo również przechyliło się na stronę gdańszczan. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:2, a wynik spotkania otworzył Michał Stokłosa (’14) z Anteo. Remis i gol dający przewagę padł po strzałach Macieja Rompkowskiego w 14. i 18. minucie. Drugiego gola dla katowiczan zdobył Adrian Parzyszek, a decydujące trafienie na 6 sekund do końca gry oddał Josef Vitek.

TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4 JKH GKS Jastrzębie
Jastrzębianie, którzy przyjechali do stolicy Podhala po zwycięstwo, spełnili postawione sobie zadanie. Hokeiści JKH pokazali, że pierwsze dwa mecze były tylko wypadkiem przy pracy, a ich dyspozycja jest o wiele wyższa niż miało to miejsce ostatnio. Strzelanie w 4. minucie rozpoczął Tomas Kominek, a 2 minuty po nim punktował Leszek Laszkiewicz. Trzeciego gola na konto gości dołożył w 25. minucie Richard Bordowski, natomiast przewagę czterech goli dał zawodnikom Jastrzębia Marcin Horzelski. Nowotarżanie odpowiedzieli strzałem Sergeia Ogorodnikova w 35. minucie. Bramka ta zdała się jednak na marne. Na 2 minuty do końca zostało podyktowane aż 6 kar meczu (5+20)! Odpowiednio po 3 na ekipę, co oznaczał, że spotkanie nie należało do najprzyjemniejszych, a co więcej wojna o miejsce w półfinale dopiero się rozpoczęła. Drużyna Roberta Kalabera zabrała ze sobą zwycięstwo i kolejny mecz rozegra na własnym lodowisku Jastor już we wtorek.

Comarch Cracovia 3:1 Unia Oświęcim
To chyba najbardziej nieobliczalna para fazy play-off. Po ostatnich dwóch zwycięstwach Unii Oświęcim przyszła pora na triumf Cracovii. Krakowianie na własnym lodzie pokonali Unitów i zafundowali sobie trzecie zwycięstwo. Zarówno pierwszego jak i drugiego gola zdobył dla Pasów Tomas Sykora, a stało się to w 4. i 11. minucie gry. Bramkę kontaktową dla zespołu Unii strzelił Peter Tabacek (’12). W 48. minucie na pomeczowy protokół wpisał się także Krystian Dziubiński, który pokonał stojącego w bramce Unii Michała Fiktra. Ostateczny cios Pasy zadały w 54.minucie. Podczas gry w osłabieniu jednego zawodnika celny strzał do siatki gości oddał Filip Drzewiecki. Stan rywalizacji wynosi 3:2 dla krakowskiej Cracovii, a kolejne spotkanie między tymi zespołami zostanie rozegrane już we wtorek przy ul. Chemików w Oświęcimiu.