Trzecie zwycięstwo z rzędu Asseco Resovii!

30 lis 2016, 22:09

AZS Częstochowa podjęła na swoim boisku Asseco Resovie Rzeszów. Pewne i łatwe zwycięstwo Rzeszowian 3:0.

Pierwszy set zaczął się bardzo wyrównanie dla obu drużyn (5:5). Częstochowa odskoczyła rzeszowianom na dwa punkty (9:7). Goście długo nie zostali w tyle (11:12). Sovia powiększyła swoje prowadzenie do trzech punktów (15:18). Gospodarze doprowadzili do remisu (20:20). As serwisowy John Gordon Perrin dał prowadzenie jego drużynie (21:23). Po odrobieniu strat prze Częstochowę (23:23). Punktowy blok Bartłomieja Lemańskiego dał zwycięstwo resovi 23:25.

Druga partia zaczęła się lepiej dla przyjezdnych (2:4). Doba gra ze strony rzeszowian dała im mocną przewagę (5:9). Częstochowa próbowała odrobić straty (11:14). Zawodnicy asseco wyrobili sobie mocną przewagę (12:18). Siedmiopunktowa przewaga gości, przewyższyła umiejętności gospodarzy (16:23). Kolejny set zdecydowane należał do Resovi 18:25.

Obie drużyny po przerwie wróciły mocno zmotywowane (3:3). Częstochowa wysunęła się na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Po wyrównaniu wyniku, zespół gospodarzy znów odskoczył (10:8). Dobre wymiany z obu stron dały remis (14:14). Asseco odskoczyła rywalom, po skutecznym ataku Schoepsa (16:20). Błąd na zagrywce w drużynie przyjezdnych dał większe szanse na wygraną częstochowianom (20:22). Pewne zwycięstwo Resovi 21:25.

MVP: Marco Ivovic

AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów:

AZS Częstochowa: Kowalski, Polański, Wawrzyński, Moroz, Kowalski, Szalacha, Adamajtis, Buniak, Ociepka, Szymura, Grebeniuk, Janus, Szlubowski, Buczek

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Lemański, Perrin, Tichacek, Dryja, Ivovic, Rossard, Schoeps, Drzyzga, Schmitt, Masłowski, Depowski, Karakuła, Możdżonek, Wojtaszek, Winters