Trzy punkty pozostają w Gliwicach!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:45
15 gru 2014, 19:53

Piast Gliwice po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:0 po bramce w 62. minucie Kamila Wilczka!

Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu miała miejsce w 9. minucie. Ruben Jurado po dośrodkowaniu Vassiljeva minimalne chybił. Chwilę potem znów dobre dośrodkowanie Vassiljeva, ale tym razem niecelnie uderzał Badia. W 15. minucie odpowiedzieli zawodnicy Pogoni. Rogalski dośrodkował z lewej strony boiska, a na bramkę gospodarzy strzelał Rudol, lecz niestety niecelnie. W 22. minucie kolejną okazję miał Jurado, ale przegrał pojedynek sam na sam z Janukiewiczem. W 29. minucie znów odgryźli się piłkarze ze Szczecina. Rogalski uderzał na bramkę, ale Szmatuła dobrze interweniował. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego.

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze Pogoni. Ponownie uderzał Rogalski, ale znów obronną ręką wyszedł z tego Szmatuła. 2 minuty później kolejny raz świetna interwencja bramkarza gospodarzy. Kłopoty tym razem sprawił mu Zwoliński. Po dobrym początku drugiej połowy w wykonaniu gości to gospodarze obejmują prowadzenie. W 62. minucie bramkę zdobywa Kamil Wilczek, która jak się okazało była bramką zwycięską. Pogoń mimo wielu prób nie zdołała doprowadzić do wyrównania. 2014 rok Piast zakończył na 10 pozycji, Pogoń jest 7. mając punkt przewagi nad dzisiejszym rywalem.

Składy:

Piast: Jakub Szmatuła – Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Hebert, Piotr Brożek – Gerard Badia (84’Sasa Zivec), Konstatin Vassiljev, Łukasz Hanzel, Bartosz Szeliga (81’Tomasz Podgórski) – Ruben Jurado (77’Radosław Murawski), Kamil Wilczek

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Hubert Matynia, Hernani (11’Maciej Dąbrowski), Wojciech Golla, Sebastian Rudol – Dominik Kun (73’Kamil Wojtkowski), Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski (77’Michał Walski), Adam Frączczak, Takuya Murayama – Łukasz Zwoliński