Trzysetowe spotkanie w Bydgoszczy!

12 lis 2017, 16:29

W meczu dziewiątej kolejki siatkarskiej PlusLigi sezonu 2017/2018 Łuczniczka Bydgoszcz we własnej hali podejmowała drużynę Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Obie ekipy w swoich poprzednich spotkaniach doznały porażek.

Pierwsza akcja w spotkaniu była długa, ostetecznie punkt zdobyli goście. I to ekipa z Zawiercia na początku wyszła na trzypunktową przewagę (6:3). Choć w pewnym momencie przewaga przyjezdnych była już czteropunktowa to gospodarze powrócili do gry i odrobii straty (14:14). Dzięki nieudanej kiwce Pająka i skutecznemu blokowi na Boćku to miejscowi uzyskali dwa oczka prowadzenia (15:17). Jednak cztery punkty z rzędu zdobyła ekipa gości i znów to zawiercianie mieli lepsza sytuację (19:17). Gospodarze szybko doprowadzili po raz kolejny do remisowego wyniku (20:20). W końcówce to Łuczniczka zagrała lepiej i wygrała premierową odsłonę (23:25).

Na początku drugiego seta zespoły grały punkt za punkt, na tablicy często był remis (4:4, 6:6). Po dobrym serwisie Jurkiewicza i zablokowaniu Swodczyka to ekipa gospodarzy wyszła na trzypunktowe prowadzenie (10:13). Gospodarze w dalszej części partii powiększyli swoją przewagę nad rywalami z Zawiercia do sześciu oczek (15:21). Do końca odsłony Łuczniczka utrzymała wysoką przewagę i zwyciężyła pewnie w stosunku (19:25).

Początek trzeciej partii był podobny do początku drugiej, zespoły nie mogły wypracować sobie większej przewagi, wynik był w okolicach remisu ( 3:3, 6:6). Dzięki pomyłce w polu serwisowym gospodarzy i ataku Kaczorowskiego goście objęli dwupunktowe prowadzenie (10:8). Łuczniczka jednak szybko doprowadziła do remisu a nastepnie wyszła na trzypunktową przewagę (10:13). W dalszej części seta gospodarze utrzymywali oraz jeszcze powiększyli swoje prowadzenie (12:17). Wynik i przewaga pozwalał ekipie Jakuba Bednaruka myśleć że spotkanie zakończy się w trzech setach (15:21). Ostatecznie odsłona zakończyła się zwycięstwem Łuczniczki i to gospodarze zgarneli za ten mecz trzy punkty.

Łuczniczka Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)

MVP: Bartosz Filipiak

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Rohnka, Goas, Jurkiewicz, Szalacha, Filipiak