Trzysetowe spotkanie w Ergo Arenie!

23 gru 2017, 16:16

W sobotnie popołudnie w 14. kolejce siatkarskiej PlusLigi w Ergo Arenie zmierzyły się ze sobą ekipa Trefla Gdańsk oraz mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Spotkanie zakończyło się w trzech odsłonach.

Spotkanie od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęła ekipa mistrz Polski (3:6). Dzięki blokowi Bieńka oraz skutecznej zagrywce Torresa drużyna gości powiększyła swoją przewagę do pięciu oczek (7:12). Gospodarze jednak poprawili swoją grę i doprowadzili do jednego punktu starty (13:14). Trzy kolejne oczka zdobyli mistrzowie Polski i to znów kędzierzynianie byli bliżej wygrania tej odsłony (13:17). Kocówka partii zdecydowanie należała do ekipy ZAKSY, gospodarze nie mogli zbliżyć się do mistrza Polski (18:23). Premierowa odsłona zakończyła się pewnym zwycięstwem przyjezdnych.

Początek drugiej partii był podobny do premierowej odsłony, mieliśmy taki sam wynik punktowy (3:6). Dzięki skutecznej zagrywce Sama Deroo i atakach Torresa przyjezdni znów powiększyli swoja przewagę (10:15). W końcówce partii ekipa mistrza Polski utrzymywała wysoką przewagę wypracowaną przed kilkoma minutami (17:22). Ostatni punkt ekipa mistrza Polski zdobyła blokiem. Set zakończył się takim samym wynikiem jak pierwsza odsłona (20:25).

Trzeci set od początku należał do ekipy mistrza Polski, drużyna uzyskała wysoką przewagę już na początku (3:8). Gospodarze nie zamierzali odpuścić i zniwelowali wysoka przewagę i doprowadzili do jednego punktu straty (10:11). Choć w pewnym momencie przewaga zawodników ZAKSY wzrosła do trzech oczek (14:17) to gospodarze bardzo szybko doprowadzili do remisu (17:17). Trzy kolejne punkty zdobyli jednak przyjezdni i zmierzali do pewnego triumfu (20:17). Ostatecznie partię zakończył atakiem Buszek.

Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (20:25, 20:25, 23:25)

MVP: Benjamin Toniutti

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Sanders, Ferens, Schulz, Jakubiszak, Szalpuk, McDonnell, Mika, Niemiec, Kozłowski, Olenderek

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Toniutti, Semeniuk, Buszek, Zatorski