U-17 kobiet: Zwycięstwo Polek i awans do kolejnej rundy

16 paź 2017, 17:35

Reprezentacja Polski kobiet U-17 w swoim ostatnim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy pokonała w Tucholi Szwajcarię 2:1 i awansowała do Elite Round z pierwszego miejsca.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla podopiecznych Niny Patalon, które już w 2 minucie za sprawą Filipczak objęły prowadzenie. Niestety do wyrównania w 16.minucie doprowadziła Keer. Polki nie składały jednak broni w walce o awans z pierwszego miejsca bramkę na wagę zwycięstwa w 63.minucie zdobyła Adriana Achcińska.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Ukraina pokonała 6:1 Wyspy Owcze.

W poprzednich spotkaniach reprezentacja pokonała 3:1 Ukrainę oraz 5:0 Wyspy Owcze.

Polska – Szwajcaria 2:1 (1:1)
Filipczak 2, Achcińska 63 – Kerr 16

Polska: Kaźmierczak – Radochońska, Tomasiak, Zieniewicz, Kozak, Filipczak, Achcińska, Cichy 41 Oleksiak, 80 Piechocka), Buszewska, Wójcik (56 Legowski), Silny.