U-17: Młodzi reprezentanci Polski lepsi od południowych sąsiadów

9 lut 2017, 16:10

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 17 pokonała w swoim pierwszym meczu na turnieju w hiszpańskiej La Mandze rówieśników z Czech 3:1.

“Biało-czerwoni” już pierwszej połowie prowadziła 2:0. Najpierw w 29. minucie do siatki trafił Legionista Mateusz Praszelik, a dziewięć minut później wynik podwyższył inny zawodnik warszawskiej Legii, Kacper Wełniak. Po zmianie stron na 3:0 gola zdobył defensor Lecha Poznań Szymon Zalewski. Czesi byli w stanie odpowiedzieć tylko raz. W 60. minucie honorowe trafienie dla naszych rywali zanotował Vasil Kusej.

W sobotę o godzinie 13:00 młodzi Polacy rozegrają swój drugi mecz w Hiszpanii, a ich rywalami będą Szwedzi.

U-17: Polska – Czechy 3:1 (2:0)

Praszelik (29. min.), Wełniak (38. min.), Zalewski (53. min.) – Kusej (60. min.)

Polska: Mrozek – Zalewski, Walukiewicz, Kiwior, Grabowski – 20. Tabiś (64′ Bawolik), Żurawski (80′ Król), Norkowski, Praszelik (64′ Borycka), Wengrzik (41′  Skóraś) – Wełniak (51′ Szwed).

Czechy:  Nejedly – Plecity (41′ Finek), Mika, Sima (41′ Fisl), Horak – Kusej, Leskovjan, 4. Tomáš Solil (41′ Machacek), Konopasek (41′ Ostrak), Kubala (41′ Honig) – Silhan (51′ Pichal).