ME U-17: Thirller na inaugurację w wykonaniu Polek!

9 maj 2018, 17:41

Wielkie emocje towarzyszyły inauguracyjnemu spotkaniu piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet do lat 17. Reprezentantki Polski zremisowały w pierwszym meczu z bardzo groźnymi Angielkami 2:2!

Prawdziwe emocje w meczu otwarcia grupy B zaczęły się jednak dopiero w drugiej połowie. Pierwsza choć obfitowała w okazje zakończyła się bezbramkowym remisem.

Osiem minut po wznowieniu gry prowadzenie objęły jednak “Biało-czerwone”. Piłkę do siatki skierowała Paulina Filipczak. Na odpowiedź rywalek nie trzeba było niestety długo czekać. 10 minut później wyrównała 16-letnia Jessica Park, a w 68. minucie gry prowadzenie Angielkom dała Paris McKenzie. Polki nie zamierzały się poddawać i walczyły do samego końca. Opłaciło się to, bowiem w pierwszej doliczonej minucie remis naszym zawodniczkom dała Paulina Tomasiak.

W tabel grupy B po pierwszych meczach prowadzą właśnie Polki i Angielki, choć wszystkie cztery drużyny mają po jednym punkcie na swoim koncie.

Polska 2-2 Anglia