ME U-17: Wstydliwa porażka Polek na zakończenie fazy grupowej

15 maj 2018, 15:40

Bardzo smutno zakończyły się mistrzostwa Europy do lat 17 w piłce nożnej dla reprezentantek Polski. Grające w meczu o wszystko nasze piłkarki przegrały z Hiszpankami aż 0:5 i pożegnały się z turniejem.

Po pierwszych dwóch meczach Polki miały na swoim koncie dwa punkty po remisach z Anglią i Włochami. Takie wyniki pozwalały myśleć o awansie do dalszych gier. Potrzebne było jednak zwycięstwo. Tak się nie stało, a nasze reprezentantki szybki straciły nadzieje na pozytywne zakończenie…

Już w 8. minucie prowadzenie piłkarkom z Półwyspu Iberyjskiego dała Eva Maria Navarro wykorzystując rzut karny. Po kolejnych wyrównanych minutach drugi cios w 36. minucie zadała ponownie Navarro, a w ostatniej minucie pierwszej połowy na 3:0 podwyższyła Paola Hernández Díaz. Druga połowa była tylko formalnością, w której rywalki dołożyły jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 61. minucie na 4:0 strzeliła Aida Esteve Quintero, a pięć minut później wynik ustaliła Paula Arana Montes.

W tabeli grupy B pierwsze miejsce z 7 punktami zajęły właśnie Hiszpanki. Do półfinału awansowały jeszcze Angielki, które w drugim dzisiejszym meczu rozbiły Włoszki 4:0.

Hiszpania 5-0 Polska
Eva Maria Navarro 8 (k), 34, Paola Hernández Díaz 40, Aida Esteve Quintero 61, Paula Arana Montes 66