Uniwersjada: Amerykanki zdeklasowały nasz zespół

Aktualizacja: 22 sie 2017, 11:42
22 sie 2017, 09:50

Dziś o godzinie 6.30 rano naszego czasu reprezentacja Polski koszykarek na Uniwersjadzie zmierzyła się z kadrą USA. Amerykanki jedne z faworytek imprezy nie dały szans naszej drużynie. Polki przegrały 53:102, czym w zasadzie straciły szanse na awans do najlepszej ósemki Uniwersjady, gdyż z każdej grupy wychodzą po dwie ekipy a nasz zespół ma dwie porażki i jeszcze jeden mecz do rozegrania.

Mecz rozpoczął się od dominacji ekipy USA. Amerykanki trafiały na dobrym poziomie (11/23), czego nie da się powiedzieć o ekipie trenera Mołłowa (3/15). Właśnie inauguracyjne dziesięć minut ustawiło spotkanie. Po przerwie między kwartami sytuacja się nie zmieniła i USA powiększało przewagę od staniu 15:31 do 22:50 na koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i czwarta kwarta była tylko grana na dogranie spotkania, a i tak Amerykanki ją wygrały 15:30 i całe spotkanie 53:102. Zawodziła w naszym zespole skuteczność (22%) i walka pod tablicami (36-53 dla USA). W zespole USA Blair Watson i Victoria Jankoska zdobyły po 19 oczek. Ta ostatnia w nadchodzącym sezonie będzie występować w Baskecie 90 Gdynia.

Polska – USA 53:102 (15:31, 7:19, 16:22, 15:30)

Polska: Marciniak 10, Naczk 8, Stępień 7, Sklepowicz 5, Poboży 5, Rembiszewska 4, Bujniak 4, Podgórna 4, Szajtauer 4, Jaworska 2
Stany Zjednoczone: Watson 19 (10zb), Jankoskva 19, Charles 18, Small 13, Ellison 8, Fraser 8, Lewis 7, Canfroy 3, Howard 3, Myers 2, Jones 2