Uniwersjada: Wygrana koszykarek z Ugandą

23 sie 2017, 15:23

W ostatnim grupowym spotkaniu nasze koszykarki pokonały Ugandę. Mimo wygranej Polki nie awansują do najlepszej ósemki rozgrywek. Do wygranej poprowadziła naszą drużynę Karolina Poboży zdobywczyni 25 oczek.

Już otwarcie spotkania należało do podopiecznych trenera Mollova. Szybko zdobywane punkty dało naszym zawodniczkom prowadzenie 8:3 a po chwili 15:5. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań to rywalki miały problemy ze skutecznością. Po zmianie stron dalej nasze zawodniczki były “w gazie” i powiększały przewagę w szybkim tempie.

Dopiero zmiana stron jakby wybiło nasze zawodniczki. Trzecią kwartę wygrały….reprezentantki z Ugandy 19:17. W czwartej kwarcie nasza drużyna kontrolowały spotkanie. Wynik już był przesądzony.

Polska – Uganda 88:57 (26:8, 24:10, 17:19, 21:20)
Polska: Poboży 25, Podgórna 15, Rembiszewska 9, Marciniak 8 (13zb), Szajtauer 8, Bujniak 6, Naczk 6, Sklepwoicz 5, Pisera 4, Stępień 2
Uganda: Imanishimwe 15, Ekone 13, Lokwameri 7, Nansikombi 7, Ageno 7 (16zb), Nanjala 5, Among 2, Nantale 1