US Open: Agnieszka Radwańska pewnie w III rundzie!

1 wrz 2017, 01:59

Agnieszka Radwańska jest już w trzeciej rundzie ostatniego w tym roku wielkiego szlema! Nasza najlepsza tenisistka w swoim drugim meczu US Open pokonała reprezentantkę Kazachstanu, Julię Putincewą 7:5, 6:2!

Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli krakowianki. Rywalka świetnie weszła w mecz i bardzo szybko objęła prowadzenie 2:0. Na szczęście doświadczenie Polki zaprocentowało i straty natychmiastowo zostały odrobione. W dalszej części seta to już Radwańska dominowała na korcie, ale liczne szanse na stworzenie sobie przewagi nie zostały wykorzystane. Na szczęście w kluczowym momencie seta Polka zagrała świetnie i ostatecznie wygrała całą odsłonę do pięciu.

Drugi set to już popis gry 11. rakiety świata. Radwańska od samego początku przejęła kontrolę i przełamała rywalkę przy pierwszej możliwej okazji. Szybkie odłamanie nie wstrząsnęło krakowianką, która natychmiast odpowiedziała tym samym i rozpoczęła marsz po trzecia rundę. W dalszej części seta Putincewej zaczął dokuczać również ból pleców, który spowodował, że Polka wygrała bardzo pewnie seta 6:2 i cały mecz 7:5, 6:2.

W kolejnej rundzie rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni pojedynku Coco Vandeweghe – Ons Jabeur.