US Open: Kubot gra dalej w deblu, zwycięstwo mimo kłopotów z deszczem

1 wrz 2016, 23:22

Łukasz Kubot wraz z Austriakiem Alexandrem Peyą awansowali do drugiej rundy turnieju deblowego podczas wielkoszlemowego US Open. Polsko-austriacki duet pokonał w dwóch setach Amerykanów – Nicolasa Meistera i Erica Quigleya.

Pierwsza partia tego spotkania była niezwykle dramatyczna. Na początku meczu, to Amerykanie zaskoczyli dobrą grą i objęli prowadzenie 3:0. W dalszej części seta, Kubot i Peya zdołali odrobić straty, jednak musieli bronić aż pięciu piłek setowych. Z kolei w tiebreaku Polakowi i Austriakowi wystarczyła jedna szansa, aby zakończyć seta na własną korzyść.

Drugi set zaczął się już zgodnie z przewidywaniami, gdyż to polsko-austriacka para rozpoczęła od prowadzenia. Po kilku gemach, w Nowym Jorku zaczął padać deszcz i tenisiści na kilka godzin musieli zejść z kortu. Po wznowieniu, Kubot i Peya dokończyli dzieła i pewnie wygrali drugą partię 6:1.

W męskim turnieju deblowym zagra jeszcze Marcin Matkowski. Drugi z naszych deblistów wystąpi wspólnie z doświadczonym Austriakiem Jurgenem Melzerem. Ich rywalami będą Ukraińcy – Alexander Dolgopolov i Siergiej Stachowski.

US Open, Nowy Jork, USA, wielki szlem (pula nagród: 46,3 mln $), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Alexander Peya, Austria – Nicolas Meister, USA/Eric Quigley, USA 7:6, 6:1