US Open: Kubot i Melo po ciężkim boju w drugiej rundzie

31 sie 2017, 21:52

Łukasz Kubot i Marcelo Melo z problemami awansowali do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Para polsko-brazylijska pokonała 6:3, 3:6, 6:3 Argentyńczyka Guillermo Durana oraz Brytyjczyka Neala Skupskiego.

Zwycięzcy turnieju na londyńskich kortach trawiastych po wyrównanym początku pierwszego seta przełamali rywali przy stosunku 4:2. Przewagę udało się utrzymać, co skutkowało zwycięstwem w pierwszej części meczu. Drugi set rozpoczął się gorzej dla pary Polaka. Argentyńczyk i Brytyjczyk zdobyli przełamanie w czwartym gemie i ostatecznie pewną, ale spokojną grą zdobyli seta wyrównując stan meczu.

W ostatnim secie Kubot i Melo pokazali kunszt godny zdobywców Wimbledonu. Polak i Brazylijczyk po 1 godzinie i 54 minutach awansowali do drugiej rundy US Open stosunkiem 6:3, 3:6, 6:3. To ich siódma wygrana z rzędu w wielkoszlemowym turnieju.

W II rundzie czekają już na nich Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin. Francuska para wygrała na inauguracje 6:4, 6:2 z Gruzinem Nikołozem Basilaszwilim i Austriakiem Andreasem Haiderem-Maurerem. Mecz z mistrzami Rolanda Garrosa 2014 i finalistami Wimbledonu 2016 będzie z pewnością bardzo wyrównanym bojem. O powtórkę z kortów trawiastych może być zatem niezwykle trudno.

US Open, Nowy Jork (USA)
I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska)/ Marcelo Melo (Brazylia) – Guillermo Duran (Argentyna) / Neal Skupski (Wielka Brytania) 6:3, 3:6, 6:3