US Open: Pierwsza Polka już za burtą wielkiego szlema

30 sie 2016, 02:00

Niestety, bardzo krótko trwała przygoda Magdy Linette z tegorocznym US Open. Poznanianka uległa już w pierwszej rundzie doświadczonej Słowaczce, Dominice Cibulkovej 2:6, 3:6 i pożegnała się ze Stanami Zjednoczonymi.

Początek spotkania był dość udany dla 83. w rankingu WTA Polki, która utrzymała swoje pierwsze podanie i remisowała 1:1. Niestety, w czwartym gemie nasza zawodniczka dała się przełamać do zera. Kolejne podanie Cibulkovej to aż 13 wymian i niestety kolejny gem, który padł łupem Słowaczki. Linette broniła się jak mogła i po kolejnym wyczerpującym podaniu zdołała zmniejszyć stratę do dwóch punktów. Niestety, dwa kolejne podania padły łupem 13. w rankingu Cibulkovej, która wygrała całego seta 6:2.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo dobrze dla poznanianki, która przełamała przełamanie Słowaczki. Radość nie trwała jednak długo bowiem Cibulkova w ekspresowym odrobiła straty, a następnie wygrała zarówno dwa swoje podania jak i w między czasie serwis Linette. Polka podobnie jak w pierwszym secie starała się jeszcze odrabiać straty, ale było ją tylko stać na wygranie dwóch gemów. Pozostałe dwa padły łupem rywalki, która wygrała seta do trzech i całe spotkanie 6:2, 6:3.

W drugiej rundzie przeciwniczką Dominiki Cibulkovej będzie Rosjanka, Evgeniya Rodina która pokonała kwalifikantkę Danielle Rose Collins 6:1, 6:2.