US Open: Radwańska zmiotła rywalkę i melduje się w drugiej rundzie!

Aktualizacja: 31 sie 2016, 09:12
31 sie 2016, 02:17

Agnieszka Radwańska po wygraniu turnieju WTA w New Haven kontynuuje swój zwycięski marsz! Tym razem krakowianka zmiotła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open kwalifikantkę z USA, Jessicę Pegulę 6:1, 6:1!

To było jedno ze spotkań nazywanych mianem “bez historii”. Polka od samego początku postawiła na korcie swoje warunki, z którymi 138. na świecie Pegula kompletnie sobie nie radziła. Jakie poniosła konsekwencje? Zaledwie 23 minuty gry w pierwszym secie, dwa przełamania ze strony czwartej rakiety świata i żadnego niewymuszonego błędu ze strony Radwańskiej!
Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej.  Radwańska już na samym początku dwukrotnie przełamała podanie Amerykanki. Do tego dokładała pewnie wygrane swoje podania i śmiałym krokiem zmierzała po zwycięstwo. Rywalka dopiero w piątym gemie drugiego seta zdołała wygrać swój serwis, ale to był zaledwie jeden z dwóch gemów, jakie udało się ugrać Peguli w całym spotkaniu! Kolejne dwa serwisy padły bowiem łupem Radwańskiej, która podobnie jak pierwszego seta również i drugiego wygrała 6:1 i w znakomitym stylu zameldowała się w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open.
W drugiej rundzie nasza jedyna singlowa nadzieja zmierzy się Brytyjką Naomi Broady. 82. zawodniczka w rankingu WTA okazała się lepsza od swojej rodaczki Laury Robson wygrywając 6:7(4), 6:3, 6:4.

US Open, Nowy Jork, USA, wielki szlem (pula nagród: 46,3 mln $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [4] – Jessica Pegula, USA 6:1, 6:1